Skoki narciarskie. Powtórki mile widziane

Na skoczni we włoskim Predazzo tytuły mistrza świata zdobywali Adam Małysz i Kamil Stoch, a pierwsze pucharowe zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki. Konkursy Pucharu Świata w najbliższy weekend odbędą się nie na dużej, a na normalnej skoczni. O przeniesieniu ich z powodów technicznych organizatorzy poinformowali tydzień temu.

W XXI wieku dwukrotnie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym było Val di Fiemme. Zmagania skoczków odbywały się wtedy właśnie w Predazzo. W 2003 roku dublet wywalczył tam Małysz, a 10 lat później na dużym obiekcie triumfował Stoch. W 2013 roku Polacy wywalczyli jeszcze brązowy medal w konkursie drużynowym. Natomiast sześć lat temu mistrzem świata juniorów, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, został w Predazzo Jakub Wolny. Nie mamy nic przeciwko kolejnym dobrym występom polskich skoczków.

Po 11 z 30 indywidualnych konkursów Pucharu Świata 2019/20 liderem klasyfikacji generalnej jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk o 27 punktów wyprzedza drugiego Niemca Karla Geigera. Piąty ze stratą 200 pkt jest Kubacki, który po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni stanie przed szansą zmniejszenia dystansu do lidera.

Skład biało-czerwonych na zmagania w Predazzo tradycyjnie uzupełniają: Stoch, Piotr Żyła, Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot. Być może swoją mistrzowską formę odnajdzie tam Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski zmaga się bowiem z jej zniżką. W Turnieju Czterech Skoczni kolejno zajmował miejsca: dwukrotnie 19., 15. i 13.