Rażąca nieskuteczność

Skra poniosła porażkę w bardzo ważnym spotkaniu zespołów, które w poniedziałek ramię w ramię zamykały stawkę.


Zanotowała zarazem 10. ligowy występ z rzędu bez zwycięstwa, choć wcale tak być nie musiało. Częstochowianie stworzyli sobie sporo sytuacji. Piłka szukała przede wszystkim Kamila Lukoszka. Lewy wahadłowy miał po jednej okazji w każdej z połów, lecz uderzał nad bramką. W 54 minucie zaś sędzia po faulu na nim i długim VAR-owaniu wskazał nawet na 11. metr, ale od razu gestem zasygnalizował, że… karnego nie ma. Trener Jakub Dziółka aż łapał się za głowę. Musiał to uczynić też chwilę później, gdy Adam Olejnik przestrzelił ze środka pola karnego po świetnej akcji Filipa Kozłowskiego. Będąc tak nieskutecznym, trudno myśleć o punktach i ucieczce z dna tabeli.

Zadowoleni mogli być tylko gospodarze. Udany powrót przed chojnicką publiczności zaliczył Krzysztof Brede, dla którego był to pierwszy mecz w roli trenera Chojniczanki po blisko 5 latach. Gole dla jego zespołu strzelali ci, których dobrze pamięta ze swej poprzedniej kadencji, czyli Tomasz Mikołajczak i Adam Ryczkowski. Ten drugi uczynił to po kombinacyjnym rzucie rożnym (wrzucał Szymon Drewniak, zgrywał Bartłomiej Kalinkowski), temu pierwszemu idealnie asystował zaś Daniel Szelągowski. Skrzydłowy pozyskany z Rakowa już pierwszym występem udowodnił, jak dużym może okazać się argumentem Chojniczanki w walce o utrzymanie.

Wojciech Chałupczak

Chojniczanka – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

1:0 – Mikołajczak, 8 min, 2:0 – Ryczkowski, 65 min.

CHOJNICZANKA: Kuchta – Niepsuj (84. Szymusik), Grolik, Buchał, Mikołajczyk – Szelągowski (76. Stróżyński), Drewniak, Czajkowski (63. Kalinkowski), Mikołajczak (63. Karbowy), Ryczkowski (77. Mazek) – Tuszyński. Trener Krzysztof BREDE.

SKRA: Bursztyn – Flak (73. Gojko), Machała, Mesjasz, Szymański, Lukoszek (84. Winciersz) – Pyrdoł (73. Jaroch), Olejnik, Babiarz (77. Sajdak), Nocoń – Kozłowski (77. Sangowski). Trener Jakub DZIÓŁKA.

Sędziował Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Żółte kartki: Czajkowski, Szelągowski, Buchał – Szymański, Jaroch, Sajdak.
Piłkarz meczu – Daniel SZELĄGOWSKI.


Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus