Skra Częstochowa. Byli blisko…

Arka Gdynia dzięki wykorzystaniu w samej końcówce rzutu karnego wygrała ze Skrą.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Po rzucie rożnym uderzał Michał Marcjanik, jednak jego uderzenie obronił Mateusz Kos. Kilka chwil później Skra zdobyła bramkę. Powtórki pokazywały jednak faul na bramkarzu gospodarzy, Kacprze Krzepiszu. Sędzia po interwencji VAR-u cofnął bramkę. Skra była na tyle rozkojarzona, że ledwie kilka minut później Hubert Adamczyk, aktywny od samego początku spotkania zdobył gola. 24-latek wykorzystał podanie Christiana Alemana i pokonał bezradnego Kosa.

Arka poszła za ciosem. Tym razem Adamczyk był podającym. Jego dośrodkowanie wykorzystał Karol Czubak. 22-latek podwyższył prowadzenie i wydawało się, że gospodarze będą mieli kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Nic bardziej mylnego. Skra ruszyła do odrabiania strat. Bramkarza Arki w jednej z sytuacji uratował zespół przed stratą gola wybijając piłkę końcami palców. Kilka chwil później był bezradny, gdy w polu karnym główkował Adam Mesjasz. Tuż przed przerwą zdobył kontaktowego gola.

Druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla gości z Częstochowy. Po zagraniu ręką jednego z zawodników Arki sędzia podyktował rzut karny dla Skry. Naprzeciw siebie stanęli Krzepisz oraz Mikołaj Kwietniewski. Zwycięsko z pojedynku wyszedł bramkarz Arki. Kwietniewski uderzył na tyle nieskutecznie, że Krzepisz odbił piłkę nogami. Był to sygnał ostrzegawczy dla podopiecznych Tarasiewicza.

Ostateczni Skra dopięła swego w 84 minucie. Wówczas Krzysztof Napora przeciął tor lotu piłki i wpakował ją do bramki Krzepisza doprowadzając do wyrównania. Radość trwała jednak trzy minuty. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla Arki, który wykorzystał Adamczyk i ustalił wynik spotkania.

Arka Gdynia – Skra Częstochowa 3:2 (2:1)

1:0 – Adamczyk, 10 min, 2:0 – Czubak, 29 min, 2:1 – Mesjasz, 39 min, 2:2 – Napora, 84 min, 3:2 – Adamczyk, 89 min (rzut karny)

ARKA: Krzepisz – Marcjanik, Bunoza (72. Memić), Dobrotka, Stępień (85. Kuzimski) – Deja (63. Bednarski), Milewski, Kobacki, Adamczyk, Aleman – Czubak. Trener Ryszard TARASIEWICZ.

SKRA: Kos – Mesjasz, Paluszek, Winiarczyk – Lukoszek (62. Burman), Kwietniewski (69. Ropski), Olejnik (62. Sajdak), Baranowicz – Nocoń, Mas (69. Pyrdoł), Napora. Trener Jakub DZIÓŁKA.

Sędziował Sylwester Rozmus (Kończewice). Żółte kartki: Aleman, Deja, Bednarski, Adamczyk – Baranowicz, Paluszek.