Skra Częstochowa. Z nowym sponsorem będzie łatwiej

Skra Częstochowa wchodzi w okres przygotowawczy wspierana przez Hillwood.


Na progu nowego roku kibice Skry Częstochowa mają powody do radości. Prezes Artur Szymczyk sfinalizował rozmowy dotyczące sponsorowania drużyny beniaminka I ligi przez solidnego sponsora.

– Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej – mówi sternik klubu spod Jasnej Góry. – W Polsce świadczy usługi od 2014 roku, a obecnie planuje inwestycję w Częstochowie. Podpisana przez nas długoterminowa umowa to znak, że nasz klub i nasze działania dostrzegane są w przestrzeni ogólnopolskiej oraz że obrany przez nasz klub kierunek rozwoju jest słuszny.

To sukces całego klubu, zawodników i zawodniczek, sztabu, Akademii i oczywiście współpracowników. Logo Hillwood pojawi się na przodzie koszulek meczowych naszej drużyny, bo firma będzie sponsorem głównym naszego klubu. Jestem przekonany, że z takim partnerem nasz klub będzie rozwijał się jeszcze dynamiczniej.

Długoterminowe zaangażowanie

O tym dynamicznym rozwoju myśli także Hubert Michalak. Prezes Zarządu Hillwood Polska nie ukrywa, że wiąże z wyniki beniaminka I ligi spore nadzieje.

– Naszą aktywność na częstochowskim rynku rozpoczęliśmy trzy lata temu projektem Hillwood Częstochowa Zachód w Kłobucku – wyjaśnia sternik sponsora głównego Skry. – Obecnie planujemy projekt w sercu Częstochowy, co potwierdza nasz plan na długoterminowe zaangażowanie w tym regionie. Cieszymy się z możliwości wspierania ambitnej drużyny Skry Częstochowa. Podziwiamy determinację zespołu i wierzymy w szybki awans do PKO BP Ekstraklasy.

Intensywność coraz większa

Póki co jednak Jakub Dziółka i jego podopieczni przygotowują się do wiosennych rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

– Zaczynamy treningami wprowadzającymi, aczkolwiek intensywność i objętość treningów z pewnością jest już duża – zapewnia szkoleniowiec „skrzaków”. – Od zajęć, które miały zaadaptować piłkarzy przez środki treningowe sprawiamy, że ta objętość, intensywność będzie coraz większa. Na przełomie stycznia oraz lutego pewnie przyjdzie kumulacja zmęczenia. Formę zawodników będziemy sprawdzać w meczach kontrolnych, aczkolwiek już teraz widzimy u nich dużo pozytywnej energii.

Wypełnić lukę

W ten sposób trener Skry mówi zarówno o zawodników, którzy bardzo dobrze spisywali się w rundzie jesiennej, jak i o tych, którzy dopiero wchodzą do zespołu, czyli pozyskani już Krzysztof Ropski i Bartłomiej Burman oraz testowany 19-latek Igor Kośmicki z Broni Radom, który próbuje wypełnić lukę po Oskarze Krzyżaku, powołanym przez Raków Częstochowa na zimowe przygotowania.

– Zawodnicy, którzy dołączyli do naszej drużyny, byli przez nas w pewien sposób wybrani – dodaje trener częstochowian. – Wiedzieliśmy, czego się po nich spodziewać, a po badaniach motorycznych możemy jeszcze stwierdzić, że także w tym aspekcie ich poziom jest dobry. Ponadto mamy niecałe dwa miesiące na to, żeby jak najlepiej przygotować formę sportową całego zespołu więc praca wre.


Fot. facebook.com/SKRA.Czestochowa