Skra zbiera 2 miliony złotych

Każdy może zostać akcjonariuszem klubu spod Jasnej Góry, bo jedna akcja kosztuje 51 groszy.


Na zimową przerwę w rozgrywkach piłkarze Skry udają się w kiepskich humorach. Wprawdzie po 8 porażkach z rzędu nastąpiło przełamanie, bo sobotni wieczór częstochowianie w meczu z Ruchem Chorzów zapisali na swoje konto pierwszą zdobycz od 3 września, ale schodzili z boiska w Bełchatowie z wielkim uczuciem niedosytu. Gol stracony z rzutu karnego w 6. minucie doliczonego czasu gry sprawił bowiem, że podopieczni Jakuba Dziółki stracili 2 punkty, które mieli na wyciągnięcie ręki i sekund zabrakło, żeby zespół spod Jasnej Góry wydostał się ze strefy spadkowej. Ostatecznie jednak spędzi zimę na przedostatnim miejscu. Mimo wszystko prezes Artur Szymczyk z optymizmem patrzy w tabelę, w której częstochowianom do pierwszego bezpiecznego miejsca brakuje 1 punktu.

– Bardziej niż punkty będziemy w najbliższym czasie liczyć… złotówki – mówi sternik Skry. – 8 listopada wystartowała bowiem akcja crowdfundingowa, dzięki której każdy może zostać akcjonariuszem naszego klubu. Wierzymy, że dzięki wsparciu naszych najwierniejszych kibiców i przyjaciół oraz sympatyków częstochowskiego sportu już wkrótce wrócimy do naszego sportowego domu czyli na stadion przy ulicy Loretańskiej. Akcja pod szyldem „Razem wróćmy do domu” organizowana jest we współpracy z platformą Beesfund i ma na celu pozyskanie środków niezbędnych do sfinansowania budowy nowych trybun oraz infrastruktury około stadionowej, co pozwoli nam dokończyć modernizację stadionu przy ulicy Loretańskiej i umożliwi powrót do naszego wspólnego domu!

Marzenia nie kończą się na I lidze

Mówiąc „wspólnego” prezes Szymczyk ma na myśli nie tylko I-ligową drużynę Jakuba Dziółki, ale także grające w I lidze kobiety, rezerwy występujące w klasie okręgowej i wszystkie zespoły młodzieżowe na czele z dziewczęcą drużyną biorącą udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-15.

– Środki zgromadzone drogą emisji przeznaczone zostaną na najważniejsze potrzeby – dodaje prezes Skry. – Pierwsze zadanie to rozbudowa trybuny południowej na co potrzebujemy 1 milion 200 tysięcy złotych. To pozwoli na zwiększenie liczby miejsc siedzących do 2380 i przełoży się też na wpływ do klubowej kasy. Następny krok to system monitoringu za 400 tysięcy złotych, a jest to jeden z wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych jest obecność systemu monitorującego obejmującego wszystkich uczestników. Do tego dochodzi system identyfikacji wchodzących za kolejne 400 tysięcy złotych, będący wymogiem nakładanym przez PZPN na kluby grające w Ekstraklasie, a nasze plany i marzenia nie kończą się na I lidze.

Wyprawki kibica i Pakiety VIP

Jedna akcja kosztuje 51 groszy, ale dostępne są także pakiety. „Wyprawkę kibica” można nabyć za 204 złote, „Wyprawkę Kibica Premium” za 510 złotych, „Pakiet III” za 1020 złotych, a kolejne Pakiety VIP w zależności od świadczeń oferowanych przez klub można nabywać w cenach: 5100 złotych, 10.200 złotych po 25.500 złotych.

– Za zaangażowanie w niezwykle ważny element dotyczący rozwoju naszego klubu czeka na Was szereg benefitów – zapewnia Artur Szymczyk. – Szczegóły są w zakładce emisja.ks-skra.pl na naszej stronie internetowej. Przygotowaliśmy między innymi oficjalny certyfikat potwierdzający nabycie akcji Skry Częstochowa, dostęp do zamkniętej grupy inwestorów na Facebooku, karnet na pierwszy pełny sezon Skry na „Lorecie” czy miejsce na pamiątkowej tablicy dla akcjonariuszy. Można więc wejść do historii naszego klubu, który w 2026 roku obchodzić będzie 100-lecie i liczymy na to, że efektownie wejdziemy w nowy wieku działalności Skry.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus