Skromne zwycięstwo GKS-u Jastrzębie. 10. wygrana z rzędu

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego było pewne, że tego dnia zakończy się passa któregoś z zespołów. Ale drużyna trenera Jarosława Skrobacza wygra dziesiąty mecz z rzędu, albo ŁKS przegra pierwszy mecz na obcym stadionie. Zakończyła się dobra passa gości, którzy jednak wcale nie musieli tego spotkania przegrać. Inna rzecz, że poziom meczu na kolana nie powalił.

W 15 minucie Farid Ali został sfaulowany w polu karnym gości i sędzia Szymon Lizak wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Piłkę na „wapnie” ustawił Kamil Jadach i pewnie umieścił piłkę w siatce. W bieżących rozgrywkach kapitan GKS-u Jastrzębie jeszcze nie pomyli się podczas wykonywania „jedenastek”.

Zdobyty gol determinował obraz gry w następnych minutach spotkania. Schowani z podwójną gardą gospodarze czyhali na kontry, a łodzianie bili głową w mur. Mimo to mieli okazje, by zmienić rezultat, ale na wysokości zadania albo stawa bramkarz jastrzębian Grzegorz Drazik, albo ich strzały mijały cel. W 30 minucie oko w oko z bramkarzem GKS-u stanął Wojciech Łuczak, ale Drazik obroni jego uderzenie w długi róg. Po przeciwnej stronie boiska Michał Kołba tylko raz musiał wykazać się swoim kunsztem, broniąc strzał Bartosza Semeniuka z ponad 30 metrów.

W przerwie trenerzy ŁKS-u desygnowali do gry Jewhena Radionowa i to on już w 47 minucie strzałem głową próbował zaskoczyć Drazika. Potem byliśmy świadkami „obrony Częstochowy”, tyleż rozpaczliwej, co skutecznej. W 56 minucie bramkarz gospodarzy sparował na korner „bombę” Maksymilina Rozwandowicza z 40 metrów, a w 87 minucie wynik mógł skorygować Łukasz Zagdański. Pozostawiano bez opieki napastnik ŁKS-u z 5 metrów główkował jednak obok bramki rywali.

 

GKS 1962 Jastrzębie – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

1:0 – Jadach, 16 min (karny).

GKS 1962: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak – B. Semeniuk (90+4. Czajkowski), Tront, Jaroszek, Ali (66. K. Gancarczyk) – Jadach (89. Salmikivi) – Szczepan (79. Caniboł). Trener Jarosław SKROBACZ.

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Wolski, Margol (46. Radionow), Kocot, Bryła (73. Zagdański) – Pyrdoł (84. Kostryka) – Łuczak.. Trener Jacek JANOWSKI.

Sędziował Szymon Lizak (Poznań). Widzów: 3390. Żółte kartki: Kulawiak, Semeniuk, Tront – Wolski.

Piłkarz meczu – Grzegorz DRAZIK.