Skuteczna kontrola mistrza

Tomasz J. MUCHA: Za wami seria dziewięciu meczów u siebie. Z bilansu, 6 zwycięstw – 3 porażki, jesteście zadowoleni?

Kacper RADWAŃSKI: – Na pewno, bo mało kto dawał nam szansę na wygrane z MKS Dąbrowa Górnicza czy Rosą Radom. Z drugiej strony mogło być jeszcze lepiej. Legia Warszawa oraz Miasto Szkła Krosno na pewno były w naszym zasięgu.

W ostatniej kolejce podejmowaliście mistrza Polski, Stelmet Eneę BC Zielona Góra. Oczekiwania były spore, a skończyło się wysoką porażką (65:88). Co miało na nią wpływ?

Kacper RADWAŃSKI: – Niestety, ale taki jest sport. Znaliśmy siłę Stelmetu. Zielonogórzanie w Gliwicach chcieli się zrehabilitować za wysoką przegraną z AS Monaco w Lidze Mistrzów FIBA oraz z Rosą Radom w lidze i nie zlekceważyli nas. Od początku byli mocno skoncentrowani. Taka jest po prostu różnica między nami. Stelmet to zdecydowanie najlepszy zespół, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Kontrolował mecz od początku do końca. Tak naprawdę ani przez moment jego zwycięstwo nie było zagrożone.

W poprzednich spotkaniach w drugiej połowie potrafiliście rywalom narzucić swój styl. Teraz było odwrotnie, to Stelmet was zdominował. Co się stało?

Kacper RADWAŃSKI: – Nie wiem czemu tak wyszło. Staraliśmy się. Ale nie ma co się załamywać, bo czeka nam bardzo intensywny czas. W ciągu tygodnia rozegramy cztery mecze i to z drużynami o podobnej klasie co Stelmet, czyli Anwilem Włocławek, Polskim Cukrem Toruń, Stalą Ostrów Wlkp. i Kingiem Szczecin. Musimy więc obejrzeć spotkanie z mistrzem Polski na wideo, wyciągnąć wnioski i w kolejnych starciach zaprezentować się znacznie lepiej.

Jak zagrać, by pokonać na wyjeździe lidera, Anwil Włocławek, czy wicemistrza Polski, Polski Cukier Toruń?

Kacper RADWAŃSKI: – Musimy pokazać to, co w najlepszych meczach we własnej hali, z Rosą Radom i Startem Lublin. W nich dobrą obroną napędzaliśmy się w ataku. Do tego trafialiśmy rzuty z dystansu. Wtedy grało nam się łatwiej, bo jak siedzi rzut, to i robi się miejsce pod koszem i gra jest zbilansowana. Tak musimy zagrać. Wtedy możemy liczyć na sukces.

Komentarze

74 myśli na temat “Skuteczna kontrola mistrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.