Skuteczność dopisuje

Na zakończenie zgrupowania we Władysławowie opolanie po bardzo ładnych golach pokonali ligowego rywala z Gdyni.


Odra pozostaje tej zimy niepokonana i bardzo skuteczna. Po rozbiciu (7:1) Polonii Bytom i remisie (2:2) z Chojniczanką, tym razem pokonała do zera Arkę, której jesienią w lidze uległa 0:3, a rewanż rozegra w drugi weekend marca. Piątkowy sparing wygrała po bardzo ładnych golach.

Pierwszy był autorstwa Bernarda Petraka, który mocnym strzałem uczynił to, co kilka sekund wcześniej nie udało się w tej akcji Krzysztofowi Janusowi (poprzeczka) i Adamowi Żakowi (parada Kacpra Krzepisza). Słowakowi najwyraźniej służy morskie powietrze – we wtorek z Chojniczanką zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Wynik dzisiejszego sparingu ustalił Konrad Nowak. Dużą pracę wykonał Arkadiusz Piech, który wygrał pojedynek z Martinem Dobrotką i obsłużył młodszego kolegę. Ten jednym zwodem nawinął jednocześnie… bramkarza i obrońcę, by trafić do „pustaka”. Dla Nowaka to niezły czas, krótko przed wyjazdem na zgrupowanie przedłużył swój kontrakt z opolskim klubem do czerwca 2024 roku.

Bramek mogło paść więcej. Krzepisz świetnie interweniował po główce Miłosza Trojaka, Jakub Szrek po rajdzie minimalnie pomylił się z ostrego kąta… Arka najbliżej była za sprawą Karola Czubaka, który nieznacznie spudłował z powietrza, a także Olafa Kobackiego. Minął już nawet Błażeja Sapielaka, ale naciskany przez opolskich defensorów spudłował.
Trener Piotr Plewnia, który sprawdzał w piątek ustawienie na trójkę środkowych obrońców, z powodu drobnych urazów nie mógł skorzystać z usług Mateusza Maćkowiaka, Michała Pawlika, Antoniego Klimka, Cezarego Sauczka i Dawida Czaplińskiego. Dziś Odra kończy pobyt we Władysławowie, gdzie przebywała od niedzieli. Kolejny sparing rozegra w piątek we Wrocławiu z III-ligową Ślęzą. Gdynianie zaś swój obóz zaczęli dzisiaj, jadąc do Kleszczowa. W najbliższych dniach zmierzą się tam z II-ligowcami z Kalisza i Bełchatowa.


Arka Gdynia – Odra Opole 0:2 (0:1)

0:1 – Petrak, 34 min, 0:2 – Nowak, 77 min.

ARKA: Krzepisz – Sasin, Marcjanik, Bunoza, Hiszpański – Stępień, Deja, Bednarski, Aleman, Adamczyk – Czubak. II połowa: Krzepisz – Tomal, Dobrotka, Memić, Lipkowski – Siemaszko. Staniszewski, Marcus, Skórka, Żebrowski – Kobacki. Trener Ryszard TARASIEWICZ.

ODRA: Kuchta – Szrek, Kostrzycki, Kamiński, Żemło, Petrak – Mikinicz, Trojak, Niziołek, Janus – Żak. II połowa: Sapielak – Spychała, Kędziora, Kamiński (62. Kostrzycki), Tkocz, Petrak (62. Szrek) – Nowak, Hrebeń, Wróbel, Marzec – Piech. Trener Piotr PLEWNIA.