Wyróżnienie „Buko”

20-letni pomocnik wrocławskiego Śląska Adrian Bukowski otrzymał powołanie od selekcjonera reprezentacji Polski U-21, Michała Probierza.


Adrian Bukowski, który 18 marca skończył 20 lat, piłkarskiego abecadła uczył się w Bałtyku Koszalin. Latem 2016 roku przeniósł się do Zagłębia Lubin, w którym w sezonie 2020/2021 zadebiutował w zespole rezerw, walczących wówczas w III lidze. Wiele się nie nagrał, bo wystąpił w raptem czterech meczach, spędzając na boisku zaledwie 88 minut.

Zimą 2021 roku przeniósł się do Śląska Wrocław – w rundzie wiosennej zagrał w 17 spotkaniach w II lidze, strzelając w nich jednego gola w potyczce z Górnikiem Polkowice.

Debiut w ekstraklasie

W następnym sezonie (2021/2022) kontynuował występy w eWinner 2. Lidze (24 spotkania, dwa gole), ale dostąpił również zaszczytu debiutu w ekstraklasie! Stało się to 13 grudnia (mnie ten dzień źle się kojarzy, bo to rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce) 2021 roku. Przeciwnikiem wrocławian była Warta Poznań (1:2). Potem „Buko” zagrał jeszcze w jednym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy, w którym Śląsk uległ 3:4 Górnikowi Zabrze. W minionym sezonie zagrał w 15. meczach w II lidze (1 gol) oraz w 9. w ekstraklasie.

Przed kilkoma dniami selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Michał Probierz rozesłał powołania do zawodników. Jedno z nich trafiło właśnie do rąk Adriana Bukowskiego. „Biało-czerwoni” w czerwcu mają rozegrać dwa spotkania towarzyskie.


Czytaj także w kategorii EKSTRAKLASA:


Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Michała Probierza będzie Finlandia (mecz odbędzie się 15 czerwca o godzinie 17.30 w Warszawie). Drugim będzie Czarnogóra, z którą Polacy zmierzą się cztery dni później o godzinie 20.15 w Podgoricy.

Sześć sparingów

Piłkarze Śląska w tej chwili przebywają na urlopach. Trener Jacek Magiera (jego kontrakt na Oporowskiej obowiązuje do 30 czerwca br.) przygotował harmonogram przygotowań do nowego sezonu. Plan obejmuje sześć meczów sparingowych. Piłkarze Śląska otrzymali rozpiski treningów i ćwiczeń, które powinni wykonywać indywidualnie od 5 czerwca. Wspólne zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 19 czerwca. Na początku na zawodników tradycyjnie czekają badania i testy, a następnie treningi na boiskach przy ul. Oporowskiej.

Sparingpartnerami Śląska będą kolejno: Jaworzanka 1946 Jawor (24 czerwca, wyjazd), Miedź Legnica (1 lipca, wyjazd), KKS 1925 Kalisz (5 lipca, Wrocław), GKS Tychy (8 lipca, Wrocław), FK Pardubice (11 lipca, wyjazd) i Odra Opole (14 lub 15 lipca, Wrocław).


Na zdjęciu: Adrian Bukowski (z lewej) został wyróżniony powołaniem do reprezentacji Polski U-21.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.