Śląsk Wrocław – Czukariczki Belgrad. Mały falstart

Trzecia drużyna serbskiej ekstraklasy okazała się za silna dla Śląska Wrocław.


Przebywający od poniedziałku na zgrupowaniu w słoweńskiej miejscowości Zrecze piłkarze wrocławskiego Śląska rozegrali pierwszy mecz sparingowy w trakcie obozu. Ich przeciwnikiem była drużyna FK Czukariczki Belgrad, trzeci zespół minionego sezonu serbskiej ekstraklasy. Rozgrywki w tym kraju zdominowały inne zespoły ze stolicy Serbii – Crvena Zvezda i Partizan. Dość powiedzieć, że do drugiego w tabeli Partizana (98 pkt.) Czukariczki straciły aż 38 punktów!

Nowym szkoleniowcem środowego rywala Śląska został (formalnie od 1 lipca) 46-letni Duszan Kerkez. Przed potyczką ze Śląskiem jego podopieczni rozegrali trzy mecze kontrolne (0:0 z NK Celje, 1:1 z FK Tuzla City oraz 3:2 z Olimpią Ljublana).

Przez cały mecz Serbowie grali bardzo ostro, na pograniczu faulu, a momentami nawet brutalnie. Najbardziej ich nieprzepisowe wejścia w I połowie odczuli Piotr Samiec-Talar i Dennis Jastrzembski. Sędzia bardzo długo tolerował chamskie zagrania rywali Śląska, więc w pewnym momencie nie wytrzymał trener Ivan Djurdjević i powiedział mu kilka zdań do słuchu.

Rozjemca na początku I połowy nie zawahał się podyktować bardzo problematycznego rzutu karnego, po którym Czukariczki strzelił gola. Bramkarza wrocławian Michała Szromnika pokonał strzałem z „wapna” Marko Docić. Do kuriozalnej sytuacji doszło na przykład w 63 minucie – za ostry faul Serba żółtą kartką został ukarany pomocnik Śląska, Patrick Olsen! Śląsk przegrał zatem pierwszy sparing podczas zgrupowania w Słowenii, ale jak zwykło się mówić, „pierwsze koty za płoty”. Jako ciekawostkę podajmy jeszcze tylko, że środowy sparing był ostatnim meczem piłkarzy Śląska w koszulkach „Adidasa”. Niemiecki potentat odzieży sportowej ubierał drużynę ze stolicy Dolnego Śląska od sezonu 2013/2014. Umowa z dotychczasowym dostawcą sprzętu wygaśnie 30 czerwca i nie zostanie przedłużona. Od piątku (1 lipca) po raz pierwszy w swojej historii Śląsk będzie paradował w strojach firmy „Nike”.

W kolejnym meczu kontrolnym wrocławianie zmierzą się w sobotę z FK Radniczki Nisz.

Śląsk Wrocław – Czukariczki Belgrad 0:1 (0:1)

0:1 – Docić, 9 min (karny).

ŚLĄSK (I połowa): Szromnik – Konczkowski, Verdasca, Macenko (23. Michalski), Garcia – Lewkot (30. Hyjek), Hyjek (17. Rzuchowski), Łyszczarz – Samiec-Talar, Jastrzembski – Exposito. II połowa: Burta – Janasik, Bejger, Poprawa, Wypart – Zylla, Olsen, Bukowski (68. Borys), Schwarz, Quintana – Bergier. Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

Żółte kartki: Olsen, Bergier, Bejger, Quintana – Stevanović, Vujadinović.


Na zdjęciu: Patrick Olsen i jego koledzy nie mogą być z siebie zadowoleni po pierwszym sparingu w Słowenii
Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus