Śląsk Wrocław – FK Novi Pazar. Efektowny początek

Piłkarze Ślaska Wrocław z bardzo dobrej strony pokazali się w sparingu z serbskim zespołem FK Novi Pazar.

Od efektownego zwycięstwa 4:1 z 14.drużyną serbskiej ekstraklasy rozpoczęli piłkarze wrocławskiego Śląska serię gier kontrolnych podczas zgrupowania w tureckiej Antalyi. Podopieczni trenera Vitezslava Laviczki kanonadę rozpoczęli już w 5. minucie, gdy w „szesnastce” rywali sfaulowany został Erik Exposito, a podyktowany rzut karny na gola zamienił Robert Pich.

Novi Pazar doprowadził do wyrównania przed upływem kwadransa, gdy jeden z obrońców Śląska we własnym polu karnym zagrał ręką. Matusz Putnocky nie miał żadnych szans przy strzale Branislava Tomicia z „wapna”. Wrocławianie wyszli na prowadzenie w 25 minucie – Waldemar Sobota wykorzystał nieporadność serbskiego obrońcy, zabrał mu piłkę i zmusił do kapitulacji bramkarza rywali, Milosza Rnicia. Niewiele brakowało, by 5 minut póxniej było 3:1. Dino Sztiglec dośrodkował z lewej flanki, po główce Israela Puerto futbolówka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Szymona Lewkota poszybowała nad poprzeczką! Tuż przed gwizdkiem na przerwę wrocławianie dopięli swego – Bartłomiej Pawłowski przedarł się prawym skrzydłem, wpadł w pole karne Serbów i próbował dograć przed bramkę. Rnić interweniował tak niefortunnie, że piłka przeleciała przez jego dłonie i wpadła do siatki!

Po przerwie Śląsk tylko raz „skaleczył” rywali. W 73 minucie Rafał Makowski wdarł się w pole karne Serbów z lewej strony i dogrywał przed bramkę. Tam Abdoulaye Cisse tak niefortunnie odbił piłkę, że ta wylądowała w bramce.

Śląsk Wrocław – FK Novi Pazar 4:1 (3:1)

1:0 – Pich, 5 min (karny), 1:1 – Tomić, 14 min (karny), 2:1 – Sobota, 25 min, 3:1 – B. Pawłowski, 43 min, 4:1 – Cisse, 73 min (samobójcza).

ŚLĄSK (I połowa): Putnocky – Cotugno, Puerto, Tamas, Sztiglec – Lewkot, Sobota, B. Pawłowski, Praszelik, Pich – Exposito.
(II połowa): Szromnik – Cotugno (61. Musonda), Celeban, Pawelec, Sztiglec (61. Wypart) – Pałaszewski, Makowski, Samiec-Talar, Praszelik, Zylla – Piasecki. Trener Vitezslav LAVICZKA.

NOVI PAZAR: Rnić – Szarac, Pajović, Kovaczević, Zimonjić – Delimedac, Kiković, Stoiljković, Kurti, Tomić – Aganspahić. (II połowa): Drobnjak – Vukajlović, Vlajković, Marinković, Cisse – Islamović, Hadżibulić, Nikczević, Perić, Mićić – Dragutinović. Trener Radoslav BATAK.

Żółte kartki: Pajović, Tomić.

Wisła Kraków – MSK Żilina 2:2 (1:1)

0:1 Jibril, 15 min
1:1 Frydrych, 37 min
1:2 Kurminowski , 58 min
2:2 Kiwior 85 min (s)

Wisła: Lis – Szot (81. Abramowicz), Frydrych (74. Klemenz), Mehremić, Sadlok (53. Burliga) – Plewka (79. Boguski), Żukow (79. Chuca) – Yeboah (74. Starzyński), Savić (74. Beqiraj), Silva (53.Buksa) – Brown Forbes (66. Hoyo-Kowalski).
MSK: (I połowa) Petras – Vallo, Minárik, Kiwior, Anang – Kapralik, Gono, Paur, Slebodnik, Iľko – Jibril. (II połowa) Petras – Rusnak, Minarik (14. Jakub Kiwior), Nemcik, Javorcek – Duris, Fazlagić, Goljan, Biczachczjan, Kurminowski – Jambor.

Raków Częstochowa – FK Mariupol 2:2 (1:1)

0:1 Kaszczuk, 36 min (k)
1:1 Krzyżak, 42 min
2:1 Schwarz, 88 min (k)
2:2 Tankowśkyj, 90 min (k)

Raków: Pindroch (46. Holec) – Schwarz, Krzyżak (46. Niewulis), Mikołajewski (46. Piątkowski), Poletanović (46. Jach), Sapała (80. Poletanović), Kun (46. Tudor), Malinowski (46. Bartl), Ivi Lopez (68. Owczarek), Szelągowski (46. Gutkovskis), Zawada (75. Litwa)

Na zdjęciu: Pomocnik Robert Pich w zasadzie się nie myli przy strzałach z rzutu karnego.