Śląsk Wrocław. Negocjacje z Kajzerem

Śląsk wprawdzie zaproponował mu przedłużenie umowy, lecz Wrąbel odrzucił tę ofertę. W kontrakcie z wrocławianami miał zapisane odstępne w wysokości 2 milionów euro, ale jego kontrakt wygasa 30 czerwca i odejdzie za darmo!

Zainteresowane pozyskaniem golkipera, który do tej pory rozegrał 30 meczów w ekstraklasie i 28 (w Olimpii Grudziądz) na jej zapleczu, są dwa kluby. Pierwszym jest Wisła Płock, a ostatnio utalentowany bramkarz znalazł się na celowniku I-ligowego Stomilu Olsztyn. Jego następcą może zostać 27-letni Daniel Kajzer. Wychowanek Slavii Ruda Śląska przez ostatnie dwa lata grał w klubie bułgarskiej ekstraklasy – Botewie Płowdiw, z którym w poprzednim sezonie wywalczył Superpuchar Bułgarii (wystąpił w 10 meczach), zaś w sezonie 2018/2019 zagrał w 26 meczach, zaś jego drużyna zajęła 4. miejsce w rozgrywkach ligowych. Do Bułgarii przeszedł z ROW-u 1964 Rybnik, w którym w ciągu pięciu lat zagrał 9 meczów w I lidze i 94 w drugiej.

Bez rozgrzewki. „Śląska piłko! Umierasz w biały dzień!”

Daniel Kajzer na pewno nie pogodzi się z rolą zmiennika Jakuba Słowika, chociaż trudno w tej chwili dzielić skórę na niedźwiedziu, ponieważ transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. Na razie toczą się rozmowy agenta bramkarza z przedstawicielami wrocławskiego klubu. Podobno daniel kajzer ma jeszcze propozycje z innych klubów ekstraklasy, a nawet z zagranicy. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i zaczekać, jakie będą efekty negocjacji.

Według nieoficjalnych informacji, trener Śląska Vitezslav Laviczka jest zainteresowany dwoma piłkarzami Miedzi Legnica. Chodzi o Hiszpanów – Joana Romana i Juana Camarę. Obaj, zgodnie z zapisami w kontrakcie, mogą odejść z ekipy trenera Dominika Nowaka. Pierwszy z wymienionych ogłosił to już oficjalnie na twitterze, drugi nie podjął ostatecznej decyzji.

Przygotowani do nowego sezonu piłkarze Śląska rozpoczną 17 czerwca. Przed wyjazdem na urlop zawodnicy otrzymali jednak od sztabu szkoleniowego szczegółowe rozpiski indywidualnych treningów. Dniach 18-19 czerwca wrocławscy piłkarze przejdą badania i testy, a 22 czerwca zaplanowano pierwszy sparing. Rywalem podopiecznych trenera Vitezslava Laviczki będzie I-ligowa Odra Opole. Kolejny sparing zaplanowano na 28 czerwca, z nieustalonym jeszcze przeciwnikiem.

Od 30 czerwca do 10 lipca zespół Śląska będzie przebywał na zgrupowaniu w słoweńskiej miejscowości Rogla. W tym czasie wrocławianie rozegrają trzy mecze kontrolne, ale na razie ich sparingpartnerzy nie są jeszcze znani. Po powrocie do kraju piłkarze Śląska będą trenowali na stadionie przy ulicy Oporowskiej, zaś zwieńczeniem okresu przygotowawczego będzie sparing z Wartą Poznań, który zostanie rozegrany 14 lipca.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ