Śląsk Wrocław. Nowy kapitan, nowy duch

Śląsk Wrocław w kolejnym sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Słowenii pokonał czwartą drużynę serbskiej ekstraklasy.


Nowym kapitanem drużyny Śląska Wrocław (w miejsce przesuniętego do rezerw Krzysztofa Mączyńskiego) został bramkarz Michał Szromnik. Role jego zastępców będą pełnić Petr Schwarz, Patrick Olsen i Erik Exposito. Oprócz nich w radzie drużyny znalazł się również Adrian Łyszczarz.

Nowy kapitan trafił do trójkolorowych latem 2020 roku. Do tej pory rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 40 spotkań i 9-krotnie zachowywał czyste konto. 29-latek występował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy oraz eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA. – Cieszę się, że to decyzja drużyny i bardzo dziękuję za zaufanie – powiedział Michał Szromnik.

– Niesie to za sobą dużą odpowiedzialność, ale postaram się zrobić wszystko, by wspierać drużynę na boisku i poza nim. Liczymy na wsparcie kibiców, które będzie bardzo potrzebne w tym sezonie. Ja jako kapitan, ale myślę też, że cała drużyna zrobi wszystko, żeby kibice byli z nas dumni w tym sezonie.

Sobotni sparing z zespołem FK Radniczki Nisz był pierwszym meczem, w którym wrocławianie wystąpili w strojach marki „Nike”. Amerykańska firma z siedzibą w pobliżu Beaverton, w stanie Oregon, od sezonu 2022/23 ubierać będzie wszystkie drużyny Śląska Wrocław, w tym także Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Dotychczasowym sponsorem technicznym Śląska był „Adidas”, w strojach tej firmy wrocławianie występowali przez ostatnie osiem lat.

W sobotnim sparingu rozegranym w miejscowości Rogla wrocławianie pokonali czwartą drużynę serbskiej ekstraklasy, Radniczki Nisz 3:1. Pierwszy gol dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia padł po strzale samobójczym, druga bramka poszła na konto Piotra Samca-Talara, którego idealnym dośrodkowaniem obsłużył Javier Hyjek. Trzeci gol padł po podaniu Dennisa Jastrzembskiego i celnym strzale Sebastiana Bergiera. Honorową bramkę dla rywali strzelił w końcówce spotkania Stefan Mitrović.


Śląsk Wrocław – Radniczki Nisz 3:1 (1:0)

1:0 – samobójcza, 4 min, 2:0 – Samiec-Talar, 47 min, 3:0 – Bergier, 62 min, 3:1 – Mitrović, 86 min.

ŚLĄSK: Szromnik – Janasik, Poprawa, Verdasca, Garcia – Olsen, Schwarz, Hyjek – Samiec-Talar, Yeboah (46. Jastrzembski) – Exposito. Od 61 minuty: Burta – Konczkowski, Bejger, Gretarsson, Wypart – Lewkot, Łyszczarz, Rzuchowski – Bergier, Jastrzembski, Quintana. Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

Żółta kartka: Burta.


Na zdjęciu: Nowy kapitan Śląska Michał Szromnik „urzędowanie” rozpoczął od zwycięstwa z drużyną Radniczki Nisz.

Fot. Marcin Karczewski/PressFocus

Komentarze