Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin. Dwóch rannych

Wynik sobotniego meczu na Tarczyński Arenie we Wrocławiu nie zadowolił ani piłkarzy Śląska, ani Pogoni.

Wprawdzie obu drużynom, Śląskowi i Pogoni, przyświecają różne cele, ale usatysfakcjonować mogły je tylko trzy punkty. Wrocławianom pozwoliłyby odskoczyć od strefy spadkowej na sześć punktów (w tym momencie), natomiast „portowcom” dawałyby iskierkę nadziei na coś więcej niż brązowy medal. Obaj konkurenci musieli zadowolić się połowiczną zdobyczą, można więc spuentować efekt ich starań na boisku jako dwóch rannych, którzy nie zrealizowali wytyczonego celu.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał strzałem głową Erik Exposito, którego idealnie obsłużył Dino Sztiglec. To 11 gol niespełna 26-letniego Hiszpana w bieżących rozgrywkach, ale pierwszy od prawie dwóch miesięcy. Poprzednio napastnik Śląska wpisał się na listę zdobywców bramek 19 marca,w zwycięskim (2:1) meczu z Wisłą Płock.

W 36 minucie bramkarz wrocławian Matusz Putnocky uratował swój zespół od utraty gola, broniąc główkę Luki Zahovicia z 6 metrów! Słowacki golkiper był jednak bezradny kilka minut po przerwie, gdy strzałem głową zaskoczył go niespełna 22-letni pomocnik „Dumy Pomorza”, Maciej Żurawski. W tej sytuacji idealnym dośrodkowaniem popisał się Jakub Bartkowski.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

1:0 – Exposito, 28 min (głową, asysta Sztiglec), 1:1 – Żurawski, 50 min (głową, asysta Bartkowski).

ŚLĄSK: Putnocky – Janasik (80. Verdasca), Golla, Tamas, Sztiglec – Schwarz, Mączyński – Pich (67. Bejger), Olsen (67. Quintana), Jastrzembski (80. Łyszczarz) – Exposito (80. Piasecki). Trener Piotr TWOREK.

POGOŃ: Stipica – Bartkowski (67. Kucharczyk), Malec, Łasicki, Luis Mata – Dąbrowski, Żurawski (66. Fornalczyk) – Kowalczyk (71. Biczachczjan), Jean Carlos (66. Drygas), Grosicki (82. Parzyszek) – Zahović. Trener Kosta RUNJAIĆ.

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Widzów 10166. Żółte kartki: Verdasca (90+2. faul), Mączyński (90+3. faul).

Na zdjęciu: Maciej Żurawski (nr 54) skoczył wyżej niż obrońca Śląska Patryk Janasik i strzałem głową zdobył gola dla gości ze Szczecina.