Śląsk Wrocław. Tylko w lewo

Śląsk Wrocław poszukuje jeszcze bocznego obrońcy, bardzo dobrze operującego lewą nogą.


Wrocławski Śląsk zmagania w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy rozpocznie już w piątek, 15 lipca. Tego dnia o godzinie 20.30 podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia rozpoczną na wyjeździe batalię z Zagłębiem Lubin.

Największym zmartwieniem serbskiego szkoleniowca przed tym pojedynkiem jest niewielkie pole manewru na lewej stronie obrony. W tej chwili Djurdjević ma do dyspozycji dwóch takich zawodników – jednym z nich jest 28-letni Hiszpan Victor Garcia, zaś drugim o siedem lat młodszy od niego Olivier Wypart.

W ubiegłym tygodnia pojawiła się informacja, że na radarze klubu z Oporowskiej znalazł się 25-letni Chorwat Marijan Czabraja z Dinama Zagrzeb. Urodzony w Puli obrońca miał trafić do Śląska na zasadzie transferu czasowego, ponieważ w zespole aktualnego mistrza Chorwacji nie miał szans na regularne występy. W poprzednim sezonie Czabraja najpierw grał w węgierskim Ferencvarosi TC, a w rundzie wiosennej grał w słoweńskim zespole NK Olimpija Ljubljana (13 meczów w lidze, jedna asysta).

Półtora roku temu były młodzieżowy reprezentant Chorwacji przeszedł z HNK Gorica do Dinama za 1,6 mln euro, ale zagrał zaledwie 10 razy w koszulce drużyny z Zagrzebia. Było więc jasne jak słońce, że ponownie zostanie wypożyczony, bo jego kontrakt z 23-krotnym mistrzem Chorwacji wygasa dopiero 30 czerwca 2026 roku. Okazuje się jednak, że jego kolejną przystanią nie będzie Śląsk, tylko szkocki Hibernian. Czabraja na Wyspy Brytyjskie ma się przenieść na zasadzie transferu definitywnego, więc Dinamo Zagrzeb jeszcze na tej transakcji trochę grosza zarobi.

Od ponad miesiąca sugerowano, że do stolicy Dolnego Śląska może przenieść się Matej Hanousek, który w poprzednim sezonie zakładał koszulkę Wisły Kraków (31 meczów w ekstraklasie). 29-letni Czech wrócił właśnie do Sparty Praga, z której był wypożyczony do „Białej gwiazdy”.

Jego kontrakt w klubie ze stolicy Czech obowiązuje jeszcze do końca przyszłego sezonu, jednak podobno otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Czy Śląsk się na niego skusi? Mało prawdopodobne, bo Sparta Praga owszem, jest skłonna go sprzedać, jednak za kwotę odstępnego sięgającego 200 tysięcy euro. Poza tym jego zakontraktowaniem zainteresowane są również inne drużyny zza naszej południowej granicy. Nie tylko z Czech, ale również ze Słowacji.

We wtorek pojawiły się doniesienia, że w kręgu zainteresowań Śląska znalazł się 27-letni Serb Stefan Miloszević (nie mylić z o rok młodszym Czarnogórcem). Jemu z końcem sezonu 2021/2022 wygasł kontrakt ze Spartakiem Subotica, do którego trafił z Crveny Zvezdy Belgrad, a w przeszłości występował także w juniorskich drużynach Partizana Belgrad. Czy z tej mąki będzie chleb?

Wczoraj środkowy obrońca Jehor Macenko został zgłoszony przez Śląsk Wrocław do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Ukrainiec w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 występował w rezerwach Śląska i rozegrał tylko pięć spotkań w eWinner II lidze. Macenko jest wychowankiem Dynama Kijów, z którego latem 2019 roku przeniósł się do warszawskiej Legii, ale występował tylko w rezerwach klubu z Łazienkowskiej. Zagrał 30 meczów w III lidze, w których zdobył jednego gola.


Na zdjęciu: Hiszpan Victor Garcia wydaje się być niemal pewniakiem do gry na lewej stronie obrony Śląska Wrocław.

Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus