Śląska klasa okręgowa. Najlepsi gubią ścigających
W śląskiej klasie okręgowej rozgrywki nabierają rumieńców. W czterech grupach liderzy nie stracili jeszcze punktów. Zieloni Żarki nad wiceliderem mają już 7 punktów przewagi.
GRUPA I
BYTOM: Sokół Orzech – Orzeł Miedary 1:2, Olimpia Boruszowice – Górnik Bobrowniki Śl. 1:1, Czarni Kozłowa Góra – Unia Strzybnica 0:1, Orzeł Biały Brzeziny Śl. – Silesia Miechowice 0:4, Odra Miasteczko Śl. pauzowała.
1. Miedary 5 15 18:6
2. Orzech 6 10 15:10
3. Miasteczko Śl. 5 10 10:8
4. Miechowice 6 9 15:9
5. Boruszowice 5 9 16:11
6. Bobrowniki Śl. 5 5 8:10
7. Brzeziny Śl. 5 5 8:14
8. Strzybnica 6 4 10:19
9. Kozłowa Góra 5 0 2:15
ZABRZE: Sośnica Gliwice – Czarni Pyskowice 0:2, Burza Borowa Wieś – Concordia Knurów 2:0, KS Rachowice – Piast II Gliwice 2:5, Gwiazda Chudów – Tęcza Wielowieś 4:1, Przyszłość Ciochowice – ŁTS Łabędy 3:3.
1. Piast II 6 15 23:7
2. Chudów 6 11 15:8
3. Pyskowice 6 11 11:7
4. Ciochowice 6 10 17:12
5. Łabędy 6 8 10:10
6. Sośnica 6 7 7:8
7. Rachowice 6 6 7:11
8. Borowa Wieś 6 6 6:15
9. Wielowieś 6 5 7:16
10. Knurów 6 2 6:15
GRUPA II
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC I: Unia Rędziny – Sparta Szczekociny 5:0, Warta Mstów – Grom Cykarzew 5:0, Lotnik Kościelec – Stradom-AJD Częstochowa 2:2, Zieloni Żarki – Gmina Kłomnice 7:0, Piast Przyrów – Orzeł Kiedrzyn 3:1.
1. Żarki 5 15 14:2
2. Rędziny 5 8 9:4
3. Kościelec 5 8 7:7
4. Mstów 5 7 12:8
5. Stradom-AJD 5 7 9:10
6. Szczekociny 5 7 8:9
7. Przyrów 5 7 6:7
8. Kłomnice 5 7 4:10
9. Kiedrzyn 5 2 5:9
10. Cykarzew 5 1 3:11
CZĘSTOCHOWA-LUBLINIEC II: Sparta Lubliniec – MLKS Woźniki 1:4, Promień Glinica – KS Panki nie odbył się (zły stan boiska), Pogoń Kamyk – Olimpia Truskolasy 3:0, Jedność Boronów – Amator Golce 1:1, Liswarta Krzepice – Unia Kalety 2:1.
1. Woźniki 4 10 9:2
2. Krzepice 5 10 12:7
3. Golce 5 10 12:8
4. Panki 4 6 13:5
5. Kamyk 4 6 4:5
6. Boronów 4 5 5:5
7. Glinica 3 4 6:5
8. Kalety 3 3 5:7
9. Lubliniec 4 3 4:11
10. Truskolasy 4 0 3:18
GRUPA III
RACIBÓRZ: LKS Nędza – LKS Tworków 2:0, Unia Racibórz – Zameczek Czernica 2:1, Naprzód Borucin – KS Krzanowice 1:3, Silesia Lubomia – LKS Krzyżanowice 0:1, Czarni Gorzyce – Dąb Gaszowice 3:4.
1. Tworków 5 12 13:8
2. Nędza 5 10 12:9
3. Borucin 5 9 20:11
4. Racibórz 5 9 13:10
5. Gorzyce 5 9 11:15
6. Krzanowice 5 6 12:11
7. Lubomia 5 6 5:5
8. Krzyżanowice 5 6 10:13
9. Gaszowice 5 6 8:14
10. Czernica 5 1 6:14
RYBNIK: Polonia Łaziska Rybnickie – Pierwszy Chwałowice 0:3, Granica Ruptawa – MKS Czerwionka 3:0, Płomień Połomia – Forteca Świerklany 3:2, Polonia Marklowice – MKS Radziejów 4:2, Rymer Rybnik – Gwiazda Skrzyszów 2:4.
1. Marklowice 5 11 11:6
2. Połomia 5 10 11:8
3. Chwałowice 5 9 11:4
4. Skrzyszów 5 9 9:8
5. Ruptawa 5 8 12:9
6. Łaziska Ryb. 5 7 5:6
7. Świerklany 5 6 9:9
8. Radziejów 5 4 8:12
9. Rymer 5 4 5:10
10. Czerwionka 5 1 2:11
GRUPA IV
KATOWICE: Górnik 09 Mysłowice – Podlesianka Katowice 0:4, Wawel Wirek – Sparta Katowice 1:3, Siemianowiczanka – MK Górnik Katowice 1:1; mecze GKS II Katowice – Pogoń Imielin, Urania Ruda Śl. – Orzeł Mokre zostały przełożone, Naprzód Lipiny pauzował.
1. Podlesianka 4 12 15:1
2. Sparta 5 12 14:4
3. Imielin 3 9 10:3
4. Siemianow. 4 7 7:5
5. MK Górnik 4 7 5:4
6. Mysłowice 5 6 7:11
7. Lipiny 4 3 4:13
8. Mokre 2 1 2:4
9. Wawel 5 1 5:14
10. GKS II 1 0 0:1
11. Urania 3 0 3:12
SOSNOWIEC: Ostoja Żelisławice – Niwy Brudzowice 0:3, Źródło Kromołów – Górnik Wojkowice 0:3, Błękitni Sarnów – Górnik Piaski 3:0, Cyklon Rogoźnik – Unia Ząbkowice 3:3, Tęcza Błędów – Zagłębie II Sosnowiec 3:5.
1. Brudzowice 5 12 19:6
2. Wojkowice 5 12 14:2
3. Rogoźnik 5 11 11:8
4. Błędów 5 10 19:9
5. Zagłębie II 5 7 12:10
6. Kromołów 5 7 11:10
7. Ząbkowice 4 4 10:12
8. Sarnów 4 3 5:12
9. Żelisławice 5 3 6:22
10. Piaski 5 0 3:19
GRUPA V
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY I: LKS Łąka – ZET Tychy 5:2, LKS Studzienice – Rekord II Bielsko-Biała 2:2, LKS Rudołtowice-Ćwiklice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:3, BKS Stal Bielsko-Biała – Czarni Jaworze 1:2, LKS Wisła Wlk. pauzował.
1. Studzienice 5 13 16:6
2. Rekord II 4 10 17:7
3. Łąka 3 6 9:6
4. Jaworze 3 3 4:6
5. Wisła Wlk. 3 3 3:10
6. MRKS II 2 1 4:6
7. Rudołtowice 2 1 3:5
8. BKS Stal 3 1 4:7
9. ZET 3 1 5:12
BIELSKO-BIAŁA-TYCHY II: Ogrodnik Cielmice – GTS Bojszowy 0:1, Pasjonat Dankowice – KS Bestwinka 3:1, Sokół Wola – LKS Bestwina 3:1, MKS Lędziny – Piast Bieruń Nowy 5:0, Pionier Pisarzowice – Przełom Kaniów 3:1.
1. Lędziny 5 15 30:3
2. Bojszowy 5 11 9:6
3. Bestwina 5 10 13:7
4. Dankowice 4 7 9:5
5. Cielmice 5 7 6:7
6. Bestwinka 5 6 10:11
7. Bieruń N. 5 5 6:13
8. Pisarzowice 3 3 3:6
9. Wola 4 1 8:19
10. Kaniów 5 0 2:19
GRUPA VI
SKOCZÓW: Cukrownik Chybie – Olimpia Goleszów 4:1, Tempo Puńców – LKS Pogórze 7:1, Spójnia Zebrzydowice – Wisła Strumień 0:0, Błyskawica Drogomyśl – Beskid Skoczów 3:4, LKS Pruchna – WSS Wisła 3:2.
1. Skoczów 4 12 27:4
2. Wisła 4 12 13:6
3. Puńców 4 8 12:5
4. Drogomyśl 5 8 13:9
5. Chybie 5 6 11:15
6. Pruchna 5 6 10:20
7. Zebrzydowice 5 5 8:12
8. Strumień 5 5 5:11
9. Pogórze 5 4 8:16
10. Goleszów 5 1 6:15
ŻYWIEC: Bory Pietrzykowice – Metal-Skałka Żabnica 4:2, Koszarawa Żywiec – Soła Rajcza przełożony, Góral Żywiec – Podhalanka Milówka 4:1, Metal Węgierska Górka – Góral Istebna 5:0, LKS Ujsoły pauzował.
1. Góral Ż. 5 12 15:7
2. Rajcza 4 9 16:7
3. Milówka 4 9 12:5
4. Koszarawa 3 7 7:2
5. Pietrzykowice 4 6 10:12
6. Żabnica 5 5 8:10
7. Węgierska G. 4 4 10:10
8. Istebna 4 3 6:14
9. Ujsoły 4 0 4:18
Na zdjęciu: LKS Orzeł Miedary z kompletem punktów prowadzi w bytomskiej grupie rozgrywek.
Fot. lokalnapilka.pl