Śląski Dom Hokeja, czyli promocja poprzez sport

Kwotą od jednego do półtora miliona złotych wesprze samorząd woj. śląskiego organizację dużych wydarzeń hokejowych i ekstraligi w najbliższym sezonie.


List intencyjny w sprawie projektu „Śląski Dom Hokeja” podpisano w piątek na tyskim lodowisku.

– Od lat mamy umowę z lekkoatletycznym związkiem (do 2030 r. – przyp.red.) i wielce sobie chwalimy tę współpracę – mówił na wczorajszym spotkaniu marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. – Doskonale wiemy w jakiej sytuacji znalazł się związek i uważam, że trzeba go cały czas wspierać. Na razie umowa jest na sezon 2021/22, ale mam nadzieję, że zostanie przedłużona na kolejne lata.

– Mam dla państwa dobrą nowinę. Postanowiliśmy wybudować nowy lodowisko, które będzie miało charakter treningowy i jego koszt wyniesie ok. 15 mln z.ł – powiedział z kolei gospodarz tego spotkania, prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Prezes PZHL, MirosławMinkina, był bardzo usatysfakcjonowany nowym projektem i też miał dobre wiadomości: – Jestem już po decydujących rozmowach i mogę z satysfakcją zakomunikować, że do hokeja wraca firma „Lotto”. Będzie ona sponsorem głównym Superpucharu Polski oraz grudniowego finałowego turnieju Pucharu Polski w Bytomiu. Mam nadzieję, że na tym ta współpraca się nie skończy.


Fot. hokej.net