„ŚLĄSKI” NOMINOWANY DO STADIONU ROKU

Stadion Śląski w Chorzowie, jako jeden z dziesięciu obiektów na świecie, został nominowany w konkursie „Stadion Roku 2017”. Głosy na arenę finału Speedway Euro Championship, która w tym samym plebiscycie, walczy również o „Nagrodę Publiczną” można oddawać do północy z 4 na 5 marca, na portalu stadiony.net

Kim są konkurenci?

Wśród dziesięciu nominowanych obiektów, znalazły się nowo otwarte areny sportowe z całego świata. Rywalami „Śląskiego” są: Gaziantep Stadyumu (Gaziantep, Turcja), Łużniki (Moskwa, Rosja), Mercedes-Benz Stadium (Atlanta, USA), Samsun 19 Mayis Stadyumu (Samsun, Turcja), Stadion St. Petersburg (St. Petersburg, Rosja), Stadionul Ion Oblemenco (Krajowa, Rumunia), U Arena (Paryż, Francja), Wanda Metropolitano (Madryt, Hiszpania), Yeni Ataturk Stadyumu (Sakarya, Turcja).

Wyboru zwycięzcy, który będzie otrzyma prestiżowy tytuł Stadion Roku 2017 , dokona grono pięciu międzynarodowych architektów. Głosy internautów, oddane za pomocą portalu stadiony.net biorą również udział, w konkursie o „Nagrodę Publiczną”. Oba werdykty, ogłoszone zostaną 7 marca.

Żużel wraca po 15 latach

 W 2018 roku, Stadion Śląski będzie gospodarzem finału Speedway Euro Championship, rozgrywek o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu oraz meczu Żużlowej Reprezentacji Polski. Będzie to powrót sportu żużlowego do na stadion w Chorzowie po piętnastu latach przerwy!

W dalszym ciągu można kupować wejściówki na te zawody. Bilety są dostępne do nabycia za pomocą portalu www.zuzelnaslaskim.pl oraz www.ebilet.pl

Kategorie oraz ceny biletów na Żużel na Śląskim przedstawiają się następująco:
Kategoria I – od 19 PLN
Kategoria II – od 39 PLN
Kategoria III – od 59 PLN
Kategoria IV – od 79 PLN
Kategoria V – od 99 PLN
Kategoria VIP – 599 PLN
Program zawodów – 15 PLN