Pokaz siły Jastrzębskiego Węgla. Pewna wygrana w Suwałkach

Pierwsza partia meczu Ślepsk Suwałki – Jastrzębski Węgiel to była absolutna dominacja gości. Podopieczni trenera Kovaca dali popis piłkami z zagrywki oraz skuteczności w ataku. Od samego początku wypracowali sobie prowadzenie, które konsekwentnie do samego końca seta powiększali. Ostatecznie jastrzębianie wygrali 25:16.

W drugim secie już tak dobrze dla gości nie było. Od pierwszych piłek gra była bardzo wyrównana, a kiedy po jednym z ataków Dawid Konarski został zablokowany, to gospodarze dostali wiatru w żagle. Jastrzębski Węgiel nie miał wiele do powiedzenia, a gospodarze mogli cieszyć się z wygrania drugiego seta 25:20.

Kolejne dwa sety musiały paść łupem Jastrzębskiego Węgla. Goście wyraźnie podrażnieni porażką w drugiej partii, tym razem szybko przejęli inicjatywę. Znów świetnie funkcjonowała zagrywka, nieźle prezentowali się również w obronie. Tym samym jastrzębianie wygrali trzeciego seta do 17, a czwartego do 18, czym potwierdził wysoką formę w ostatnim czasie.

Zobacz jeszcze: Podwójna koncentracja Jastrzębskiego Węgla

Ślepsk Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Cezary Sapiński, Nicolas Szerszeń, Andreas Takvam, Josua Tuaniga.
– Paweł Filipowicz (libero) – Adrian Stańczak (libero), Jakub Rohnka, Patryk Szwaradzki, Kacper Gonciarz, Wojciech Siek.

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Julien Lyneel, Graham Vigrass – Jakub Popiwczak (libero)
– Dominik Depowski, Jakub Bucki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:21).