Ślęza pokazała „Cidrom” miejsce w szeregu

Dla piłkarzy Ruchu Radzionków wyjazdowy mecz ze Ślęzą Wrocław to miało być prawdziwe wyzwanie. Gospodarze jeszcze w tych rozgrywkach nie zaznali goryczy porażki na własnym stadionie.

Ślęza pokazała, że miejsce w czołówce tabeli nie jest przypadkowe. Przewaga na boisku była widoczna, choć dopiero w 32. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Dawid Molski i na tablicy świetlnej pokazał się wynik 1:0 dla Ślęzy.

Zespół Ruchu Radzionków starał się uderzać z kontry, ale defensywa wrocławian działała jak należy.

W drugiej części spotkania gospodarze kontrolowali przebieg meczu i swoją przewagę udokumentowali kolejnymi dwoma trafieniami. Najpierw Filip Olejniczak w 67 min podwyższył na 2:0, a potem Jakub Jakóbczyk w 79 min w sytuacji sam na sam pokonał Strzelczyka.

W doliczonych przez sędziego trzech minutach, zespół z Radzionkowa liczył choćby na honorowe trafienie. Nie udało się.

Ślęza Wrocław, zajmując w tabeli 3 miejsce, ma 3 punkty straty do Górnika Polkowice. Ruch Radzionków z 21 punktami zajmuje 11. pozycję.

Ślęza Wrocław – Ruch Radzionków 3:0 (1:0)

1:0 – Molski, 32 min, 2:0 – Olejniczak, 67 min, 3:0 – Jakóbczyk, 79 min

ŚLĘZA: Szermach – Bohdanowicz, Matusik (63. Berkowicz), Traczyk (81. Stempin), Kluzek (72. Lewkot), Jakóbczyk 86. Skórnica), Molski, Łątka, Wdowik, Olejniczak, Tomaszewski

RUCH: Strzelczyk – Trzcionka, Skalski (46. Sroka), Harmata, Gieroń – Wnuk (46. Staszowski), Kopeć, Krzemień, Łobojko (70. Sadowski) – Wojsyk, Hermasz

Sędziował Paweł Dziopak (Tychy) Żółte kartki: 45. Łątka, 59. Matusik – 11. Skalski, 56. Harmata (62. Banaś)

Wyniki pozostałych meczów III grupy

Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze 0:4 (0:4)

0:1 – R. Wolsztyński 4 min, 0:2 – Urynowicz, 9 min, 0:3 – Urynowicz, 17 min, 0:4 – Ryczkowski, 26 min

Stilon Gorzów Wielkopolski – Pniówek 74 Pawłowice 0:4 (0:0)

0:1 – Glenc, 51 min (głową), 0:2 – Wrana, 56 min (wolny), 0:3 – Wrana, 62 min, 0:4 – R. Adamek, 88 min.

Ruch Zdzieszowice – Górnik Polkowice 0: 4 (0:3)

0:1 – Radziemski, 9 min, 0:2 – Bancewicz, 40 min, 0:3 – 45 min, 0:4 – Szuszkiewicz, 66 min

Gwarek Tarnowskie Góry – Foto-Higiena Gać 2:1 (0:0)

1:0 – Pach, 46 min (karny), 1:1 – J. Gancarczyk, 78 min, 2:1 – Jarka, 89 min

Stal Brzeg – Agroplon Głuszyna 2:0 (0:0)

1:0 – Żegleń, 63 min, 2:0 – Stępień, 65 min

Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)

1:0 – Hilbrycht, 2 min, 1:1 – Jelonek 45 min

Zagłębie II Lubin – Piast Żmigród 2:0 (1:0)

1:0 – Nowak, 1 min, 2:0 – Gołębiowski, 90 min