Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera. „To światowy top”

Slobodan Kovac został nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla.  Umowa ma obowiązywać do końca obecnego sezonu.

52-letni szkoleniowiec zastąpił Roberta Santillego, który został zwolniony z powodu słanych wyników. W trzech ostatnich, zwycięskich spotkaniach  jastrzębian prowadził asystent Włocha Luke Reynolds.

– Luke’owi należą się wielkie słowa podziękowania. Australijczyk scalił drużynę na nowo, wniósł do niej mnóstwo pozytywnej energii i dał jej mocny impuls do lepszej gry. Dziękuję mu za to, że podjął się tego wyzwania w trudnym momencie. Teraz wróci do obowiązków wynikających z jego kontraktu – powiedział Adam Gorol, prezes jastrzębskiego klubu.

Slobodan Kovac drużynę oficjalnie przejmie dzisiaj. To bardzo utytułowany szkoleniowiec. Jest aktualnym mistrzem Europy z reprezentacją Serbii. Prowadził także reprezentacje Iranu (6. miejsce na MŚ w Polsce w 2014 roku), oraz Słowenii z którą po raz pierwszy w historii tego kraju awansował do mistrzostwa świata.

Z powodzeniem radził sobie również w siatkówce klubowej. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku w Radnički Kragujevac, dwukrotnie wygrywając ligę serbską. Pracował też w Sir Safety Perugia, Halkbanku Ankara (dwa mistrzostwa Turcji) i  Biełogorie Biełgorod (zdobył Puchar Challenge.) Jako siatkarz zdobył dwa medale igrzysk Olimpijskich – złoty w Sydney w 2000 roku i brązowy w Atlancie w 1996 roku. Dwa raz stawał też na podium mistrzostw Europy – w 1995 był to brąz, natomiast w 1997 roku – srebro czempionatu.

– Slobodan Kovac to absolutny top, jeśli chodzi o nazwiska trenerów w światowej siatkówce. Jestem dumny, że tak wartościowy szkoleniowiec zgłosił swoją kandydaturę w rywalizacji o posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. Jestem bardzo zadowolony, że szybko udało nam się porozumieć w kwestiach kontraktowych – ocenił Gorol.


Zobacz jeszcze: Ogromna wartość Jastrzębskiego Węgla