Sobczak znów strzelił

Trzeci gol Szymona Sobczaka w drugim letnim meczu kontrolnym Zagłębia na niewiele się zdał, bo sosnowiczanie ulegli 1:3 czeskiemu MFK Karvina.

Do przerwy zespół Kazimierza Moskala, który od poniedziałku przebywa na obozie w Wodzisławiu Śląskim prowadził 1:0. Po przerwie szkoleniowiec Zagłębia wymienił niemal cały zespół – na placu gry pozostał jedynie strzelec bramki. Po raz pierwszy w barwach Zagłębia zagrał pozyskany na początku tygodnia Bośniak Marin Galić. Testowany był także mający już za sobą występy w Sosnowcu Alex Cristavao.

Zagłębie Sosnowiec – MFK Karvina 1:3 (1:0)

Bramki: Sobczak 27. – Sinyavskiy 52., Zych 64.,71.

Zagłębie:
(I połowa): Bielikow – Turzyniecki, Ďuriška, Machała, Gojny – Bryła, Korzeniecki, Troć, Oliveira, Sobczak – Tanque.
(II połowa): Frankowski – Galić, Dalić, Staniak, Kozłowski – Szumilas, Ambrosiewicz, Kaczmarek,  Cristóvão,  Sobczak (55. Machała) – Popczyk.