Pospolite ruszenie kibiców Górnika. Socios zbierają kasę na Angulo!

Od kilku miesięcy informujemy o perypetiach z kontraktem dla doświadczonego napastnika. W czerwcu tego roku Baskowi kończy się umowa z Górnikiem, jednak działacze nie spieszą się z jej przedłużeniem. Rozmowy utknęły, natomiast chętnych na bramkostrzelnego napastnika nie brakuje. Stąd też darowizna i zorganizowana zbiórka Socios Górnik…

Oświadczenie Stowarzyszenia Socios Górnik

– Jest zainteresowanie jednego z klubów w Turcji. Są też drużyny z Ekstraklasy, ale z drugiej strony powiedziałem działaczom, że priorytetem jest dla mnie pozostanie w Górniku. Nie wiem jakie są plany zarządu względem mojej osoby, jednak ja chciałbym w styczniu mieć kontrakt przedłużony o dwa lata – mówił nam po ostatnim meczu z Jagiellonią przed świętami Igor Angulo.

Piłkarz, który za kilka tygodni kończy 36 lat, chciałby mieć przedłużoną umowę o dwa lata. Oficjele wspominają o roku. Wszystko utknęło w martwym punkcie, a tymczasem sprowadzeniem Angulo do siebie są zainteresowane takie kluby, jak grające na zapleczy tureckiej Super Ligi Bursaspor i Adana Demirspor.

Angulo, od czasu jak latem 2016 roku trafił do klubu z Zabrza, to w grach ligowych i pucharowych zdobył 81 bramek. Już jest w dziesiątce najskuteczniejszych zawodników górniczej jedenastki w historii, a przecież wybitnych napastników na przestrzeni lat, w jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów nie brakowało.


Zobacz jeszcze: Legia myśli o Angulo?