Softball. Mistrzynie z Żor!

W decydujących spotkaniach drużyna z Żor dwukrotnie pokonała ekipę Diamonds Warszawa 8:1 i 10:1. Do mistrzowskiego tytułu Gepardy poprowadziły Japonki, gdzie softball, razem z bejsbolem, należy do najpopularniejszych dyscyplin. W przyszłym roku ta dyscyplina, po 12 latach przerwy, ponownie zagości zresztą na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Yuko Sameshima jest trenerką i zawodniczką. W Polsce jest od początku zeszłego roku. Teraz dołączyła do niej rodaczka Mariko Goto. – Siłą zespołu są jednak nasze dziewczyny, jak choćby Julia Kirsanow czy Wiktoria Korykora. W kadrze narodowej są zresztą cztery nasze dziewczyny, a mają dopiero po 16 lat – mówi z dumą Arkadiusz Żurkowski, osoba, która w Gepardach odpowiada za wszystko.

Dzięki mistrzostwu Polski Gepardy będą reprezentowały Polską w klubowym Pucharze Europy w przyszłym roku. – Dziękujemy wszystkim za pomoc, a przede wszystkim miastu za wsparcie – podkreśla Żurkowski. Warto dodać, że to nie gdzie indziej, jak w Gepardach swoją sportową karierę rozpoczynał Szymon Żurkowski, obecnie piłkarz włoskiej Fiorentiny. Arkadiusz, to jego starszy brat i mentor.

 

Na zdjęciu: Softbalistki Gepardów Żory mogą się cieszyć z drugiego w historii mistrzostwach Polski.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 
ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze