Solidne przetarcie

Chrobry Głogów tylko zremisował w sparingu z III-ligową Lechią Zielona Góra.

We wtorek Chrobry Głogów i Cracovia sfinalizowały transfer Mateusza Bochnaka do klubu z ekstraklasy. Wychowanek Pogoni Szczecin podpisał z krakowskim klubem kontrakt obowiązujący przez dwa i pół roku. O przeprowadzce 25-letniego (urodziny będzie obchodził 11 lutego) pomocnika napisałem już 21 stycznia w tekście pt. „Bochnak do ekstraklasy”. Nowy nabytek „Pasów” w rundzie jesiennej w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w 18 meczach strzelił 8 bramek i dorzucił do tego 4 asysty. Ogółem Bochnak rozegrał w Chrobrym 55 meczów, w których 13 razy wpisał się na listę zdobywców bramek.

W środę podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego zagrali mecz kontrolny z III-ligową Lechią Zielona Góra, remisując 1:1. Niżej notowany przeciwnik objął prowadzenie w 13 minucie, gdy golem „stadiony świata” z rzutu wolnego wynik otworzył Mateusz Surożyński. 26-letni pomocnik w tym sezonie jest najlepszym snajperem w teamie trenera Andrzeja Sawickiego, bowiem w 16 meczach ligowych strzelił 9 goli. Dwukrotnie popisał się hat-trickiem, w potyczkach z rezerwami Miedzi Legnica (4:0) i z Odrą Wodzisław Śląski (5:0).

Wyrównującego gola dla pierwszoligowca strzelił w 73 minucie z rzutu karnego Mateusz Machaj. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego w II połowie mieli kilka szans na korektę wyniku, ale nie grzeszyli skutecznością. W środowym sparingu w zespole pomarańczowo-czarnych zbrakło kilku zawodników. Na boisku zabrakło rekonwalescentów: Pawła Tupaja, Michała Ilkowa-Gołąba i Roberta Mandrysza.

Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

1:0 – Surożyński, 13 min (wolny), 1:1 – M. Machaj, 73 min (karny).

CHROBRY (I połowa): Dybowski – Bogusz, Michalec, Malczuk, S. Górski – Pieczarka, Mucha, J. Górski, Steblecki, Jóźwiak – K. Wojtyra. II połowa: Szafer – Iwanowicz, Zarówny, Bougaidis, Hanc – Pieczarka, Kolenc, Bartlewicz, M. Machaj, Tworzydło – R. Wolsztyński. Trener Marek GOŁĘBIEWSKI.

Na zdjęciu: Mateusza Bochnaka wiosną nie zobaczymy już w składzie Chrobrgo.