Sorescu rekordowym transferem Rakowa

Dinamo Bukareszt oficjalnie potwierdziło, że Deian Sorescu zostanie nowym piłkarzem Rakowa. Będzie to rekordowy transfer częstochowian.


Raków może w końcu odetchnąć z ulgą. Ostatnie dni przynosiły raz radosną, raz smutną nowinę. Dinamo starało się ugrać jak najwięcej na transferze Sorescu. Sytuacja finansowa klubu sprawiała, że sprzedaż swojego podstawowego gracza była koniecznością.

Nawet milion euro

Stąd też Dinamo twardo negocjowało transfer 24-latka. Pojawiały się kwoty 500, 700 czy nawet 900 tysięcy euro. Ostatecznie kluby porozumiały się na ok. 700 tysięcy euro od ręki plus ewentualne bonusy. Wówczas kwota może wzrosnąć do nawet miliona. Sorescu stanie się więc najdroższym piłkarzem Rakowa w historii. Najwyższym jak do tej pory ruchem częstochowian miał być nieoficjalnie Fabio Sturgeon.

Zawodnik dzisiaj ma przejść testy medyczne, a jeżeli będą one poprawne, to wyleci na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek, gdzie Raków przygotowuje się do rundy wiosennej. Klub dzisiaj nie ogłosi oficjalnie przenosin Sorescu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że nic się nie zmieni.

Jeszcze dwie pozycje

Częstochowianie zapewnili sobie więc wszechstronnego zawodnika na kilka pozycji ofensywnych, ze szczególnym uwzględnieniem prawej strony. Sorescu będzie więc alternatywą dla Marcina Cebuli, Sturgeona, Ivana Lopeza czy choćby Frana Tudora. To jednak nie kończy poszukiwań i okna Rakowowi.

Nadal poszukiwany jest napastnik i stoper. Na początku stycznia pojawiały się przecieki dotyczące Mateja Pulkraba czy Vaclava Jureczki. Na razie temat ucichł, jednak częstochowianie nadal pracują nad nowym snajperem w zespole.

Podobnie ze stoperem. Wcześniej pojawiał się temat Bogdana Racovitana z FC Botosani. Problem w tym, że 21-latek jest cenny dla klubu i nie będzie chciał go oddać, tym bardziej że nadal nie znaleziono za niego zastępstwa. Dodatkowo cena za zawodnika może być podobna jak w przypadku Sorescu. Stąd częstochowianie będą szukać alternatywy.


Fot. instagram.com/sorescudeian