Sosnowiczanki rozbite w 10 minut

Fatalna postawa w czwartej kwarcie zdecydowała o wysokiej przegranej CTL Zagłębia Sosnowiec w Poznaniu. Kolejny doskonały mecz Sydney Wallace.

Sosnowiczanki do starcia z Eneą AZS Poznań przystępowały ze sporymi oczekiwaniami. Po ostatnich niezłych spotkaniach we własnej hali, liczyły na pierwszy triumf na wyjeździe. Ich nastroju nie popsuła nawet nieobecność głównej rozgrywającej Jessicy January, a Katarina Vucković grała z urazem, ale za to do drużyny po kilku meczach absencji powróciła Tori Jarosz. Widać było jednak, że podkoszowa odczuwa jeszcze skutki niedawnej kontuzji nosa i nie angażowała się w walkę, tak jak przed urazem. Ale i tak mecz zakończyła z dorobkiem 11 zbiórek.

Długo wydawało się, że pierwsza wyjazdowa wygrana CTL Zagłębia stanie się faktem. Przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po raz kolejny popisową partię rozgrywała Sydney Wallace. Amerykanka do Polski trafiła mając opinię wybitnej strzelczyni. I nie zawodzi. W Poznaniu rzuciła aż 39 punktów, czyli ponad połowę całego zespołu. Trafiała z każdej pozycji: dystansu, półdystansu i spod kosza. To przede wszystkim dzięki niej sosnowiczanki długo prowadziły, w drugiej kwarcie nawet 45:35.

Po przerwie już tak dobrze nie było. Miejscowe z każdą kolejną minutą prezentowały się coraz lepiej. Zawodniczki CTL Zagłębia natomiast straciły siły i miały ogromne problemy z rozegraniem swoich akcji. Bardzo brakowało January. Zastępująca ją młoda Aleksandra Wojtala robiła co mogła, jednak do klasy swojej amerykańskiej jeszcze jej daleko.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich 10 minutach. To był popis poznanianek. Grały szybko, efektownie i z pomysłem. Raz za razem z łatwością radziły sobie z dziurawą defensywą rywalek. Te nie były w stanie nawet zbliżyć się do ich poziomu. Choć ostatnią część zaczęły mając ledwie jeden punkt mniej od Enei AZS-u, mecz zakończyły na – 20 punktach.

Enea AZS Poznań – CTL Zagłębie Sosnowiec 93:73 (15:19, 22:26, 24:15, 32:13)

POZNAŃ: Davis 18, Marciniak 7 (1×3), Adamowicz 17 (4×3), Brown 23 (3×3), Popović 20 (1×3) – Nowicka 5 (1×3), Stefańczyk 2, Parzeńska, Banaszak 1. Trener Grzegorz ZIELIŃSKI.

SOSNOWIEC: Wojtala 2, Jasnowska 9 (1×3), Vucković 4, Wallace 39 (4×3), Jarosz 3 – Toure 10, Rutkowska, Stasiuk, Jasiulewicz 6. Trener Adam KUBASZCZYK.