Sosnowiec zaprasza na wyjątkowe zawody do „Wake Zone Stawiki”

W doborowym towarzystwie ponad stu najlepszych zawodników Europy i Afryki (wakeboard, wakeskate, seated) jest 11 reprezentantów Polski startujących z licencjami sportowymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.
 
Wakeskate OPEN
Kacper Grześkowiak – klub Margo9 Margonin
Martyna Andrzejczak – klub Margo9 Margonin
Agnieszka Kobylańska – klub Kartel Wieliczka
 
Tu upatrujemy swoich szans medalowych. Agnieszka Kobylańska stanęła na podium MEiA w kategorii open przed rokiem w Mediolanie, a Martyna Andrzejczak zdobyła na tych samych zawodach medal w kategorii U19.
 
Seated OPEN
Igor Sikorski – klub Avalon Extreme
Szymon Klimza – klub Avalon Extreme
 
W kategorii dla zawodników z niepełnosprawnością czekamy na pierwszy w historii polski medal tej rangi. Jest na to szansa. W tym przekonaniu umacniają nas wydarzenia sprzed roku. Podczas MEiA w Mediolanie Igor Sikorski był czwarty.
 
Wakeboard OPEN
Patryk Łojek – klub Acroboard Łomianki
Maurycy Karczewski – klub Margo9 Margonin
Flip Czerniec – klub Manta Lublin
Sandra Keller – klub Margo9 Margonin
Julia Łupij – klub Acroboard Łomianki
Hanna Twaróg – klub Wake Zone Stawiki
 
Dodamy, że Patryk Łojek ma 13 lat i jest najmłodszym uczestnikiem zawodów. W roli aktualnego Mistrza Polski (tytuł wywalczył przed rokiem właśnie w Wake Zone Stawiki) występuje Filip Czerniec. „Gospodarzy”, czyli klub związany z obiektem w Sosnowcu, reprezentuje Hanna Twaróg.
 
 
Dlaczego tak ważna światowa impreza, Mistrzostwa Europy i Afryki, trafiła właśnie do Sosnowca? – „Wake Zone Stawiki” to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie. Miejscowy klub – KS Wake Zone Stawiki prowadzą ludzie z pasją i doświadczeniem – mówi Wiesław Kurnik, prezes honorowy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Do Mistrzostw Europy i Afryki przygotowujemy się z ogromną starannością. Mamy doświadczenie w organizacji takich zawodów i  jestem przekonany, że przedstawiciele ponad dwudziestu narodowych reprezentacji wyjadą z Sosnowca ze znakomitymi wspomnieniami – dodaje Kurnik.
 

Program Mistrzostw Europy i Afryki (WAKEBOARD, WAKESKATE, SEATED, kategoria OPEN)
Miejsce: „Wake Zone Stawiki”, ul. Kresowa 1, Sosnowiec
Data: 25-27 lipca 2019 r.
25 lipca – oficjalne treningi, ceremonia otwarcia, kwalifikacje
26 lipca – kwalifikacje, ćwierćfinały
27 lipca – półfinały, finały i ceremonia wręczenia nagród

 
 

Bieżące informacje o sportach wodnych TUTAJ