Spalona próba generalna

Tydzień przed wznowieniem rozgrywek II-ligowy GKS Jastrzębie połamał sobie zęby na Polonii Bytom.

Piłkarze GKS-u Jastrzębie w sobotę przegrali 1:3 sparing z III-ligową Polonią Bytom, który dla podopiecznych trenera Grzegorza Kurdziela był próbą generalną przed ligową potyczką z Hutnikiem Kraków, zaplanowaną na najbliższą sobotę, 25 lutego. Mecz kontrolny rozegrany w Bytomiu na Stadionie przy ulicy Olimpijskiej (bez udziału publiczności) trwał 120 minut w formacie 45+45+30 minut. W zespole gospodarzy pojawił się niespełna 23-letni pomocnik Łukasz Norkowski, który w sezonie 2019/2020 grał w drużynie z Jastrzębia Zdroju w Fortuna 1. Lidze.

Nim sparing w Bytomiu na dobre się rozpoczął, bramkarz gości Grzegorz Drazik musiał wyciągać piłkę z siatki. W 7 minucie na strzał z daleka zdecydował się Konrad Andrzejczak, futbolówka po jego uderzeniu „przełamała” rękawice bramkarza GKS-u i ugrzęzła w siatce.

Wprawdzie jastrzębianie doprowadzili do wyrównania w 16 minucie za sprawą wypożyczonego z czeskiej drużyny MFK Karvina Kacpra Zycha, który z najbliższej odległości pokonał Eryka Mirusa. Radość przyjezdnych trwała jednak niespełna dwie minuty. Uśmiech z twarzy rywali starł Krzysztof Ropski, który zwiódł jednego z obrońców GKS-u i strzałem tuż przy słupku wyprowadził Polonię na drugie w tym meczu prowadzenie.

Potem do głosu doszli goście, którzy stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką rywali. Nie wykorzystali ich kolejno Daniel Stanclik, Kacper Zych, Dariusz Kamiński i Kamil Jadach.

Wynik na 3:1 dla polonistów ustalił w 84 minucie Dawid Krzemień, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z piłkarzy gości. Tak na marginesie – była to już siódma „jedenastka” sprokurowana przez piłkarzy drugoligowca w 11 spotkaniach kontrolnych! Coś z tym fantem trzeba będzie zrobić, w przeciwnym wypadku może to być jedna z ulubionych pozycji graczy w zakładach bukmacherskich.

Polonia Bytom – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

1:0 – Andrzejczak, 7 min, 1:1 – Zych, 16 min, 2:1 – Ropski, 18 min, [3:1] – Krzemień, 84 min (karny).

POLONIA: Mirus (91. Wieczorek) Budzik (91. Anklewicz), Zubkow (91. Bedronka), Radkiewicz (91. Hałgas), Ławrynowicz (91. D. Zieliński) – Gajda (75. Krzemień), Wuwer (91. Konieczny), Norkowski (91. Łysko) – Stefański (91. Siwek), Ropski (91. Radczenko), Andrzejczak (91. Kuczera). Trener Adam BUREK.

JASTRZĘBIE: Drazik – Boruń, Golak, Zacharczenko, Mucha – Kamiński, Jadach, Guilherme, Vaz – Zych, Stanclik. 60 minuta: Drazik – Kulawiak, Jakubowski, Wybraniec, Witkowski – Togitani, Jadach, Szymczak, Klimkiewicz – Ali, Gołuch. Trener Grzegorz KURDZIEL.

Sędziował Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Żółta kartka: Wuwer.

Na zdjęciu: Kamil Jadach (w środku) i jego koledzy z GKS-u Jastrzębie nie dali rady III-ligowej Polonii Bytom.