Sobota bez widzów, bez goli

Cracovia – Piast 0:0 w sobotnim sparingu. Mecz odbył się bez udziału publiczności.

W takich przypadkach trenerzy lubią mówić, że zebrali ciekawy materiał do analizy. Po sobotnim spotkaniu zarówno Michał Probierz jak i Waldemar Fornalik zastanawiać się będą, co z tą skutecznością? Bo oba zespoły przeprowadziły sporo akcji ofensywnych.

Nieco lepsze wrażenie sprawiała Cracovia. W pierwszej połowie dwukrotnie przed szansą na gola stanął Airam Cabrera, ale najpierw przelobował nie tylko Frantiszka Placha, ale i bramkę Piasta, a za drugim razem zmarnował doskonałą kontrę. Gliwiczanie najlepszą sytuację mieli, gdy po akcji Tomasza Jodłowca i Mikkela Kirkeskova, minimalnie niecelnie uderzał Jorge Felix.

Trener września

W drugiej połowie też optyczną przewagę mieli gospodarze, ale kilkakrotnie znakomicie w bramce Piasta spisał się Jakub Szmatuła.

Obaj szkoleniowcy dokonali wielu zmian. Na solidny przegląd kadry zdecydował się zwłaszcza Waldemar Fornal (został wybrany na trenera września w Lotto Ekstraklasie! – gratulujemy). Dał szansę m.in. Wojciechowi Kamińskiemu z zespołu rezerw.

„To był udany sparing, Cieszę się, że mogliśmy zagrać na głównym stadionie w bardzo dobrych warunkach. Miałem okazję sprawdzić praktycznie całą kadrę i przećwiczyć różne ustawianie” – powiedział PAP trener Piasta Waldemar Fornalik.

W Cracovii w tym tygodniu doszło do zmiany kapitana. Michała Helika zastąpił w sprawowaniu tej funkcji Janusz Gol.

„Chcieliśmy odciążyć Michała, który jest młodym piłkarzem i teraz powinien przede wszystkim skupić się na sobie. Janusz Gol to doświadczony zawodnik, który grał w wielu klubach i uznałem, że takie rozwiązanie będzie lepsze” – wyjaśnił szkoleniowiec „Pasów” Michał Probierz, który zwrócił też uwagę, że w coraz lepszej dyspozycji jest Damian Dąbrowski. Po raz pierwszy od wyleczania kontuzji (zerwane więzadła) zagrał przez 90 minut.

Cracovia – Piast 0:0

Cracovia: Peškovič – Danek, Rapa, Dytiatjew, Ferraresso – Sierdierow (75 Ferreira), Dąbrowski, Gol (46 Budziński), Wdowiak (30 Culina) – Hernández (46 Piszczek), Cabrera (46 Serafin).

Piast: Plach (46 Szmatuła) – Kirkeskov (46 Mateusz Mak), Jodłowiec (30 Badia), Czerwiński (30 Korun), Jagiełło (77 Stanek), Parzyszek (46 Ayong), Felix (30 Hateley), Sokołowski (84 Kamiński), Konczkowski, Sedlar (30 Byrtek), Gojko (64 Borkała).