Górnik Zabrze przegrał trzeci sparing tego lata. Zespół Marcina Brosza gorszy od AEK Ateny

Ateńska ekipa AEK była zdecydowanie najmocniejszym partnerem sparingowym Górnika – w końcu mówimy tutaj o zespole, który w 2018 roku zdobył mistrzostwo Grecji. Zabrzanie wyszli na niego w mocnym zestawieniu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. Zresztą ateńczycy również nie mieli zamiaru się oszczędzać, stąd też na boisku w Kielcach wybiegło w przeciągu całego spotkania aż 22 greckich piłkarzy, wśród których znajdowały się największe gwiazdy zespołu. Jedyną bramkę zdobyła jedna z nich – Chorwat Marko Livaja pokonał Martina Chudy’ego w 52 minucie.

Trener Marcin Brosz awizował na ten sparing skład, który potencjalnie można rozważać w kategoriach podstawowej jedenastki na ekstraklasę. Z nowych zawodników od pierwszej minuty pojawili się lewy obrońca Erik Janza oraz środkowy pomocnik Filip Bainović, z ławki w drugiej połowie wszedł z kolei napastnik Piotr Krawczyk. W kadrze Górnika nie znalazł się żaden testowany piłkarz, a i kilku graczy z podstawy nie było awizowanych do tego meczu towarzyskiego.

Porażka z ateńczykami oznacza, że po sześciu sparingach zabrzanie mają na koncie 3 porażki i 3 wygrane. Ślązacy ulegli Larnace, Bruk-Betowi Nieciecza i AEK, zaś pokonali GKS Katowice, Karwinę i reprezentację AFE.

 

Zobacz jeszcze: Paweł Bochniewicz podpisał dwuletnią umowę z Górnikiem Zabrze.

 

Górnik Zabrze – AEK Ateny 0:1 (0:0)

0:1 – Livaja, 52 min

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza – Zapolnik (59. Krawczyk), Matras, Bainović (80. Ściślak), Baidoo (67. Matuszek) – Jimenez, Angulo. Trener Marcin BROSZ.
AEK: Athanassiadis (35. Tsintotas, 67. Barkas) – Paulinho (46. Stamoulis), Vranjes (46. Svarnas), Ikonomou, Hult – Deletić (46. Livaja), Galanopoulos (46. Simao), Krsticić (46. Simoes), Geraldes (31. Sabanadżović, 65. Botos), Mantalos (71. Sardelis) – Giakoumakis (24. Klonaridis). [Trener] Miguel CARDOSO.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze