Wygrana Zagłębia Sosnowiec w sparingu. Popis Gruzina

Od samego początku sparingu Zagłębie Sosnowiec – 1.SC Znojmo widać było duże zaangażowanie zawodników klubu ekstraklasowca.

Na miano bohatera potyczki zapracował Giorgi Gabedawa. Gruziński snajper biegał po murawie tylko w pierwszej połowie, ale na zdobycie trzech bramek potrzebował zaledwie 44 minut. To jego pierwsze trafienia w barwach Zagłębia. Wynik konfrontacji otworzył strzałem pod poprzeczkę z bliskiej odległości, następnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a kropkę nad „i” postawił skutecznie wyegzekwowanym rzutem karnym, podyktowanym po faulu na Szymonie Pawłowskim.

Po stracie trzeciego gola rywale zza naszej południowej granicy zaczęli poczynać sobie na boisku bezpardonowo. Był to efekt ich frustracji wynikającej z niekorzystnego rezultatu. Żywiołowo protestowali u arbitra, przekonując, że druga bramka padła z pozycji spalonej, a rzut karny odgwizdany został niesłusznie. Kiedy ich reklamacje nie przyniosły efektu, po przerwie całą złość skupili na sosnowiczanach. Faule mnożyły się z kwadransa na kwadrans i przez moment wydawało się, że mecz zostanie zakończony przez sędziego przed czasem.

Ostatecznie udało się rozegrać regulaminowe 90 minut. Na dwa trafienia Czechów odpowiedział skutecznie Olaf Nowak – stanął oko w oko z bramkarzem i do końca zachował zimną krew. Ważne, że żaden z piłkarzy Zagłębia tym razem nie ucierpiał. Z powodu kontuzji, odniesionych w środowym spotkaniu z FK Żarkowo, wczoraj zabrakło na placu gry Bartłomieja Babiarza (do kraju wrócił już w czwartek), który ma problemy z kolanem, oraz borykającego się z urazem stawu skokowego Vamary Sanogo. Francuz przez ostatnie dni trenował indywidualnie z Piotrem Polczakiem, również narzekającym na drobne kłopoty zdrowotne.

 

Zagłębie Sosnowiec – 1.SC Znojmo 4:2 (3:1) 

1:0 – Gabedawa,  26 min
2:0 – Gabedawa, 33 min
3:0 – Gabedawa, 44 min (karny),
3:1 – Marciusz, 45 min
3:2 – Teply, 68 min
4:2 – Olaf Nowak, 82 min

ZAGŁĘBIE: Dawid Kudła (46 Lukáš Hroššo) – Giórgos Mýgas (46 Tomasz Nawotka), Mateusz Cichocki, Martin Tóth, Žarko Udovičić (46 Patrik Mráz) – Dawid Ryndak (46 Sebastian Milewski), Lukáš Greššák (80 Arkadiusz Jędrych), Mateusz Możdżeń, Szymon Pawłowski, Giorgi Iwaniszwili – Giorgi Gabedawa (46 Olaf Nowak).

żółta kartka (Zagłębie): Pawłowski.

 

Zaglebie Sosnowiec. Giorgi Gabedava
Fot. Michal Chwieduk/400mm.pl

 

 

Komentarze