Sparingowa porażka GKS-u Katowice

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Krakowa, którzy w 9. minucie otworzyli wynik po akcji zakończonej celnym strzałem głową. Do wyrównania doprowadził jednak Dalibor Volas, który w 21. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Adriana Błąda.

W 29. minucie goście wykorzystali zamieszanie w polu karnym i strzelili drugiego gola.

Dla GKS-u był to czwarty sparing tego lata. Wcześniej wygrali z GKS-em Bełchatów (2:1) i Górnikiem Zabrze (3:1) oraz zremisowali bezbramkowo z Sigmą Olomuc.

GKS Katowice – Garbarnia Kraków 1:2 (1:2)
0:1 Lech, 9 min
1:1 Volas, 21 min
1:2 Wójcik, 29 min

GKS Katowice: Frankowski – Andrzejczak, Remisz, Midzierski, Słomka, Błąd, Michalik, Bronisławski, Kurowski, Mandrysz, Volas. Zagrali także: Baran, Lisowski, Wnuk, Szczyrba, Kamiński, Łyszczarz, Poczobut, Tabiś, Piesio, Savin, Rumin.

Garbarnia Kraków: Cabaj – Piszczek, Czekaj, Garzeł, Nieśmiałkowski, Wójcik, Wojcieszyński, Lech, Krykun, Wróbel, Ogar.