Śpiączka ich obudził!

Zanosiło się na kolejną porażkę Górnika Łęczna, ale beniaminek postawił się i wreszcie powiedział: „dość”.

Przez większość czasu mecz nie porywał, a Górnik ponownie zawodził. Wisła nie prezentowała się wiele lepiej, ale jednak ekstraklasowe doświadczenie sprawiało, że płocczanie robili to, co mieli do zrobienia. W 14 minucie Damian Rasak świetnie przymierzył zza pola karnego, natomiast na początku drugiej połowy – po faulu Damiana Gąski na swoim imienniku, Warchole – gola do asysty dołożył Mateusz Szwoch.

Wszystko szło po myśli „Nafciarzy”, tym bardziej że łęcznianie zupełnie nie funkcjonowali w ofensywie. Każdy był pozostawiony sobie i jedynie tuż przed przerwą Gąska z Bartoszem Śpiączką coś z przodu „podziałali”. Ruchu w Górniku było bardzo mało i dopiero, gdy tablica wyników pokazywała 0:2, coś się zmieniło. Pomogła w tym potrójna zmiana, której dokonał po godzinie gry trener Kamil Kiereś i nagle gospodarze zaczęli biegać.

Czterech minut potrzebował beniaminek, aby wyrównać! Paradoksów było w tym zresztą co nie miara, bo najpierw świetną asystę dał niewidoczny Maciej Orłowski, a potem ten, który zawinił karnego – czyli Gąska, wykorzystując błąd strzelca Rasaka. Oba gole zdobył z kolei niezwykle głodny gry Bartosz Śpiączka, ale Górnikowi to nie wystarczyło. On chciał więcej! Efekt pojawił się w doliczonym czasie, kiedy fantastycznie rozegraną akcję rezerwowych wykończył Marcel Wędrychowski, dając Łęcznej pierwszą wygraną w tym sezonie!

Górnik Łęczna – Wisła Płock 3:2 (0:1)

0:1 – Rasak, 14 min (asysta Szwoch), 0:2 – Szwoch, 53 min (karny), 1:2 – Śpiączka, 69 min (głową, asysta Orłowski), 2:2 – Śpiączka, 73 min (asysta Gąska), 3:2 – Wędrychowski, 90+2 min (asysta Serrano)

GÓRNIK: Gostomski – Orłowski, Pajnowski, Baranowski, Leandro – Szramowski (60. Wędrychowski), Gol – Lokilo (60. Drewniak), Gąska 4 (82. Serrano), Mak (60. Krykun) – Śpiączka (90+4. Wojciechowski). Trener Kamil KIEREŚ. Rezerwowi: Kostrzewski, Midzierski, Szcześniak, Dziwniel.

WISŁA: Kamiński – Rzeźniczak, Lagator, Kriwociuk – Vallo (81. Kocyła), Lesniak (75. Jorginho), Rasak, Błachewicz (81. Tomasik) – Szwoch, Warchoł – Sekulski (75. Kolar ). Trener Maciej BARTOSZEK. Rezerwowi: Gradecki, Michalski, Cielemęcki, Gerbowski, Zbozień.

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Asystenci: Krzysztof Myrmus (Skoczów), Bartłomiej Lekki (Zabrze). Czas gry: 96 min (46+50). Żółte kartki: Gol (27. faul), Śpiączka (61. faul), Warchoł (86. faul) – Krywociuk (72. faul), Warchoł (86. faul)