Spod bandy. Będzie zjazd?

Złożenie wniosku to pokłosie fatalnej sytuacji finansowej związku. Zdaniem wielu limit zarządzania centralą przez ten zarząd już się wyczerpał. Związek ma miesiąc na odpowiedź, ale – jak twierdzą niektórzy – odpowie negatywnie. Sporo będzie zależało od działaczy klubowych. Przy ich dobrej woli czerwcowy zjazd sprawozdawczy można przekształcić w wyborczy.

Umowa na finiszu

Po 1,5-rocznych rozmowach umowa bytomskiej Polonii ze sponsorem jest na finiszu i niebawem zostanie podpisana. – Na pewno nie rozwiąże to naszych spraw budżetowych, więc nadal będziemy szukać kolejnych firm chętnych do pomocy – przekonuje prezes sekcji hokejowej, Andrzej Banaszczak. – Po podpisaniu umowy rozpoczniemy konkretne rozmowy z zawodnikami, bo z większością jesteśmy już dogadani. Pożegnamy się z pięcioma lub sześcioma, ale szczegóły będą znane być może w przyszłym tygodniu.

Tylko czterech!

Bartosz Dąbkowski, Filip Drzewiecki, Damian Kapica i Mateusz Rompkowski to zawodnicy Comarch Cracovii, którzy mają podpisane umowy na przyszły sezon. Reszta jest owiana tajemnicą, bo działacze opracowali nową strategię budowy zespołu. Tomas Sykora, Petr Szinagl i Teddy Da Costa to hokeiści, z którymi nie podjęto rozmów kontraktowych. Mówi się, że w kolejnych rozgrywkach zobaczymy nowy zespół „Pasów”, mocno oparty o czeską kolonię. Limit obcokrajowców ma być bowiem zwiększony do dziesięciu.