Spod bandy. Kibice „GieKSy” zadowoleni

Na razie wracam do Nowego Targu, ale nie wykluczam powrotu do Katowic, bo Liga Mistrzów kusi – tymi słowami Marcin Kolusz pożegnał się z nami po zdobyciu mistrzostwa przez GKS Katowice.


Niepewna sytuacja organizacyjno-finansowa Podhala sprawiła, że 36-letni uniwersalny hokeista związał się rocznym kontraktem z katowickim klubem. Również o rok przedłużył umowę doświadczony obrońca Patryk Wajda i powoli krystalizuje się kadra zespołu trenera Jacka Płachty. Wierni fani drużyny mogą być zadowoleni, choć pilnie nasłuchują meldunków o kolejnych kontraktach i ewentualnych wzmocnieniach. GKS rozpocznie sezon od występów w Lidze Mistrzów; mecze będzie rozgrywał na „Jantorze” w Katowicach-Janowie.


Kotlorz w Zagłębiu

O tym transferze mówiło się już od kilku tygodni, ale czekaliśmy na oficjalny komunikat ze strony klubu. Michał Kotlorz, związany na dobre i złe z GKS-em Tychy, nieoczekiwanie i nie z własnej woli musiał odejść z klubu. Nie takiego pożegnania oczekiwał „Kotek”, jak nazywają go koledzy, po 15 latach wiernej „służby”. Działacze Zagłębia Sosnowiec poinformowali, że Kotlorz podpisał roczną umowę z klubem i zapewne będzie odgrywał inną rolę w zespole niż w Tychach. W Sosnowcu tworzą ciekawą ekipę i chyba będą stawiali sobie wyższe cele.


Saunders podziękował

Clarke Saunders, 32-letni golkiper Re-Plast Unii Oświęcim, po 3 sezonach postanowił poszukać innego klimatu. Kanadyjczyk był ważną postacią zespołu, choć 2 ostatnie sezony miał nieco mniej udane. Przed działaczami z Oświęcimia poważne zatem zadanie znalezienia bramkarza nr 1. Na kolejny sezon podpisał umowę 38-letni obrońca Patryk Noworyta, którego doświadczenie jest bezcenne.


Fot. Łukasz Sobala / Press Focus

Komentarze