Spod bandy. Poszukiwania środkowego

Ostatnim jak dotychczas nabytkiem mistrza Polski, JKH GKS Jastrzębie, jest łotewski napastnik Arturs Szewczenko, który w minionym sezonie występował we francuskim Gothiques d’Amiens.


Tak więc Arturs dołączył do swojego starszego brata Eriksa oraz rodaków – Marisa Jassa i Frenksa Rezgalsa.

– Przed zespołem niezwykle trudny sezon, bo przecież zainaugurujemy go spotkaniami eliminacyjnymi w Lidze Mistrzów, a potem będziemy bronili tytułu mistrza kraju – mówi trener JKH GKS, Robert Kalaber.– Pragniemy zatrudnić kolejnego środkowego napastnika i mam nadzieję, że go znajdziemy. Czy liczę, na to, że wróci do nas któryś z wychowanków, poszukujących klubów poza granicami? Nie, a poza tym trudno sobie wyobrazić, że weźmiemy kogoś do drużyny bezpośrednio przed sezonem ligowym czy eliminacji Ligi Mistrzów.


Kolejny Kanadyjczyk

Ty Weishart, 33-letni kanadyjski obrońca, podpisał roczny kontrakt z Re-Plastem Unią Oświęcim. Do tego klubu ma dołączyć na początku września. Weishart ma ciekawe hokejowe CV – łącznie z występami w NHL. Ostatni sezon spędził w rumuńskim zespole SC Csikszereda, z którym sięgnął po tytuł mistrzowski w węgiersko-rumuńskiej Erste Lidze.


Fot. Łukasz Sobala

Komentarze