„Sport” wybrał jedenastkę 16. kolejki ekstraklasy!

Zobacz, którzy piłkarze byli najlepsi i uzyskali od dziennikarzy „Sportu” najwyższe noty w 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Dante STIPICA – nota 8. Pogoń Szczecin (bramkarz)
Pogoń strzeliła co prawda Legii 3 gole, ale piłkarzem tego meczu, po którym szczecinianie zameldowali się na pozycji lidera ekstraklasowej tabeli, wybraliśmy nie któregoś z ofensywnych zawodników, a bramkarza. 28-letni Chorwat zaliczył świetny występ, został pokonany dopiero w 82 minucie, a na początku II połowy w kapitalnym stylu wygrał starcie oko w oko z Pawłem Wszołkiem.

Adnan KOVACEVIĆ – nota 7. Korona Kielce (obrona)
Kolejny dobry mecz kapitana Korony. Bośniak po końcowym gwizdku nie tylko mógł cieszyć się z trzeciego z rzędu występu zespołu bez straty gola, ale też skutecznie wykonanej „jedenastki”. Wykorzystał rzut karny wywalczony przez Marcina Cebulę, który niemalże „zabił” mecz z Rakowem. Było wtedy 2:0, ostatecznie kielczanie dołożyli jeszcze trzeciego gola, a Kovacević przekonywał, że równie dobrze mogło skończyć się… 6:0.

Taras ROMANCZUK – nota 6. Jagiellonia Białystok (obrońca)
Defensywnego pomocnika Jagiellonii na potrzeby naszej jedenastki ustawiamy tym razem w linii obrony. Wybraliśmy go najlepszym piłkarzem spotkania z Arką Gdynia. Pewny punkt zespołu z Podlasia, zrobił swoje w destrukcji, a mógł też dołożyć coś z przodu, ale Pavels Steinbors obronił jego „główkę”.

Bodvar BODVARSSON – nota 6. Jagiellonia Białystok (obrońca)
Islandczyk zanotował pierwszego gola na pierwszych boiskach, pieczętując zwycięstwo „Jagi” nad Arką, choć… były też pewne wątpliwości. Portal 90minut.pl bramkę tę zakwalifikował jako „swojaka” Adama Dancha. My trzymamy tu jednak stronę Bodvarssona. Na trafienie potrzebował okrągłych 30 występów.

Andres LIOI – nota 7. Korona Kielce (pomocnik)
Na początku sezonu 22-letni Argentyńczyk grywał głównie w III-ligowych rezerwach Korony. Skrzydłowego na dobre odkurzył trener Mirosław Smyła, a ten odpłaca się za zaufanie. Odkąd wskoczył do wyjściowego składu, kielczanie mają dobry okres. W starciu z Rakowem zapracował na notę „7”.

Jarosław KUBICKI – nota 9. Lechia Gdańsk (pomocnik)
Dwie asysty pomocnika Lechii w konfrontacji z ŁKS-em. Patrz – postać kolejki.

Marcin CEBULA – nota 8. Korona Kielce (pomocnik)
Gola Rakowowi co prawda nie strzelił, lecz to po faulu na nim Korona zarobiła rzut karny, dzięki któremu mogła uspokoić ten mecz i sięgnąć po drugie z rzędu domowe zwycięstwo.

Srdan SPIRIDONOVIĆ – nota 7. Pogoń Szczecin (pomocnik)
Coraz częstszy bywalec naszej „jedenastki”. Dla Austriaka z serbskim obywatelstwem to już piąty gol w naszej ekstraklasie. Ładny, po subtelnym lobie. Jeden z ojców zwycięstwa Pogoni nad Legią na wagę fotela lidera.

Adam BUKSA – nota 8. Pogoń Szczecin (napastnik)
Dwa gole napastnika położyły Legię na łopatki. Snajper Pogoni najpierw skorzystał z podania Davida Steca, potem trafił do siatki z rzutu karnego. W tym sezonie ma na koncie już 7 bramek.

Chistian GYTKJAER – nota 7. Lech Poznań (napastnik)
Jeden z napastników, który po tej kolejce może pochwalić się dubletem. Duńczyk z Lecha Poznań ustrzelił go z nie byle kim, bo mistrzowskim Piastem Gliwice. Zaczął karnym, skończył efektowną „główką” po dograniu Wołodymira Kostewycza.

Igor ANGULO nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)
Do dyskusji o wygasającym po sezonie kontrakcie z Górnikiem wrzucił swoje trzy grosze. Najlepsze, jakie tylko mógł. Piątek to był dzień Baska. Zaaplikował „Nafciarzom” z Płocka dwie bramki, błysnął też kilkoma innymi udanymi zagraniami.