„Sport” wybrał jedenastkę 20. kolejki ekstraklasy!

20. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Zlatan ALOMEROVIĆ – nota 8. Jagiellonia Białystok (bramkarz)

W tej bardzo dobrej dla bramkarzy kolejce Serb z niemieckim paszportem wyróżnił się, prowadząc Jagiellonię do zwycięstwa z Pogonią. Broni strzały Kamila Grosickiego czy Sebastiana Kowalczyka, wygrał sam na sam z Luką Zahoviciem, z pomocą przychodziła mu też poprzeczka i… spalony przy trafieniu Marcela Wędrychowskiego.

Arkadiusz PYRKA – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

Młodzieżowiec sprytnym podaniem do Michaela Ameyawa nadał tempo akcji, która zakończyła się bramką Kamila Wilczka, pieczętującą bardzo ważną wygraną Piasta w Lubinie.

Jakub JUGAS – nota 6. Cracovia (obrońca)

W 33. występie na boiskach ekstraklasy Czech doczekał się pierwszego gola. Od razu nie byle gdzie, bo przy Łazienkowskiej. Najlepiej odnajdując się w podbramkowym zamieszaniu trafił na 2:1, dając Cracovii nadzieję na pełną pulę.

Mike CESTOR – nota 6. Radomiak Radom (obrońca)

Najjaśniejsza postać defensywy Radomiaka, której w meczu w Zabrzu nie brakowało roboty, ale zachowała czyste konto, w czym spora zasługa 30-letniego Francuza o kongijskich korzeniach.

Damian KĄDZIOR – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o rozczarowujących liczbach wykręcanych w tym sezonie przez Kądziora. Po weekendzie straciło to nieco na aktualności. Jeden z liderów Piasta zrobił swoje. Wieńcząc kontrę efektownie trafił z dystansu, dając gliwiczanom prowadzenie z Zagłębiem, którego już nie oddali.

Radosław MURAWSKI – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)

Na oczach selekcjonera Fernando Santosa odebrał piłkę Damianowi Rasakowi, pociągnął kilka metrów i płaskim strzałem posłał ją do siatki, co sprawiło, że Lech zgarnął cenne 3 punkty w Płocku.

Bartosz SLISZ – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)

Nie zdarza się to często, ale Ślązak był jedną z najjaśniejszych postaci Legii w emocjonującym starciu z Cracovią, notując asystę przy bramce Maika Nawrockiego, przed którą „wojskowi” przez 80 minut walili głową w mur.

Michał CHRAPEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Mózg Piasta podczas skomplikowanej dla układu dolnej części tabeli konfrontacji w Lubinie. Panował w środku pola, inicjował akcje zaczepne, brał udział przy golu na 0:2.

Michael AMEYAW – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Jego dośrodkowanie na bramkę przesądzającą o losach meczu na stadionie KGHM Zagłębia zamienił Kamil Wilczek. Aleksandar Vuković ufa skrzydłowemu, ten w niedzielę go nie zawiódł.

Tomas PEKHART nota 6. Legia Warszawa (napastnik)

Czeski wieżowiec w 60 minucie meczu z „Pasami” zmienił Macieja Rosołka, a w 87 minucie uratował Legii remis 2:2. Był to jego pierwszy występ przy Łazienkowskiej od maja. Wtedy też rywalem była Cracovia. Też strzelił gola.

Kamil WILCZEK – nota 7. Piast Gliwice (napastnik)

I już ostatni z licznej grupy reprezentantów Piasta w naszej jedenastce. Strzałem z bliska uciszył lubińskie trybuny, którym niegdyś dawał radość. To już jego drugi gol w tym roku.