„Sport” wybrał jedenastkę 21. kolejki ekstraklasy!

21. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Daniel BIELICA – nota 8. Górnik Zabrze (bramkarz)

Rzadko się zdarza, patrząc też na naszych dobrych ekstraklasowych bramkarzy, żeby w jedenastce kolejki „Sportu” znalazł się golkiper z przegranej ekipy, a tak jest tym razem. Gdyby nie interwencje bramkarza zabrzan, to „górnicy” wyjechaliby spod Jasnej Góry ze znacznie większym bagażem, niż tylko dwa stracone gole…

Otar KAKABADZE – nota 8. Cracovia (obrońca)

Jego wejście na boisko w II połowie meczu w Krakowie odmieniło losy spotkania „Pasów” ze Stalą. Już w pierwszej swojej akcji zdobył wyrównującego gola. Zawodnik meczu przy Kałuży.

Serafin SZOTA – nota 7. Widzew Łódź (obrońca)

Gdyby nie jego dobra gra oraz ofiarna interwencja w I połowie, kiedy prawym kolanem zatrzymał piłkę po uderzeniu Johna Yeboaha to wątpliwe, żeby łodzianie zainkasowali komplet punktów w starciu z wrocławianami.

Nemanja MIJUSKOVIĆ – nota 7. Miedź Legnica (obrońca)

Zatrzymywał ataki „nafciarzy”, a przy tym niebezpieczny przy stałych fragmentach gry, co udokumentował w II połowie celnym uderzeniem głową, który dał jego drużynie ważną wygraną.

Leonardo KOUTRIS – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Urodzony w Brazylii grecki lewy obrońca po to został sprowadzony do Szczecina, żeby przeprowadzać takie akcje i zdobywać takie bramki, jak w sobotnim spotkaniu z Wartą.

Dawid BŁANIK – nota 7. Korona Kielce (pomocnik)

W kluczowym dla „złocisto-krwistych” pojedynku z Lechią napędzał na prawym skrzydle ataki kielczan. Odważnie wchodził i wygrywał pojedynki 1 na 1.

Łukasz ŁAKOMY – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Młodzieżowiec „miedziowych” poczyna sobie na ligowych boiskach coraz śmielej, a gol strzelony Lechowi przy Bułgarskiej był prawdziwym majstersztykiem. Oby więcej takich bramek w ekstraklasie!

Ronaldo DEACONU – nota 7. Korona Kielce (pomocnik)

To jego efektowne trafienie po uderzeniu z dystansu dało Koronie kolejną wygraną. Nie tylko za to został wyróżniony, bo z gdańszczanami „szarpał” za dwóch.

Kamil GROSICKI – nota 8. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Klasa dla siebie w meczu z Wartą. Dla takich piłkarzy chodzi się na ligowe spotkania. Reprezentacyjna forma.

Luka ZAHOVIĆ – nota 7. Pogoń Szczecin (napastnik)

Dobre spotkanie w barwach portowej jedenastki okraszone ważnym golem na 2:1. To jego gol nr 2 zdobyty wiosną.

Władysław KOCZERGIN – nota 7. Raków Częstochowa (napastnik)

Napędzał ataki częstochowian, asysta przy trafieniu na 1:0. Dobry mecz pochodzącego z Odessy Ukraińca.