„Sport” wybrał jedenastkę 31. kolejki Ekstraklasy

Za nami 30. kolejka rozgrywek Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

 

Zlatan ALOMEROVIĆ – nota 7. Korona Kielce (bramkarz)

Fot. Adam Starszyński/Pressfocus

Serb urasta do miana specjalisty od obrony jedenastek. W tym roku wygrał już trzy pojedynki z piłkarzami, którzy podchodzili do rzutów karnych. Nie pokonał go Carlitos z Wisły Kraków oraz dwójka graczy Lecha, Christian Gytkjaer oraz – w piątek – Darko Jevtić. Dzięki tym interwencjom kielczanie zdobyli sporo punktów.

 

Bartosz RYMANIAK – nota 7. Korona Kielce (obrońca)

Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus

Trzymał defensywę Korony w trudnym meczu przy Bułgarskiej. To w dużej mierze dzięki niemu kielczanie już po raz szósty w tym sezonie nie stracili gola w wyjazdowym spotkaniu.

 

Maciej DĄBROWSKI – nota 6. Zagłębie Lubin (obrońca)

Fot. Rafał Oleksiewicz/Pressfocus

Udany występ przy Łazienkowskiej, gdzie nie tak dawno mu podziękowano. Dobrze się ustawiał i umiejętnie asekurował kolegów.

 

Lasza DWALI – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus

Kolejny dobry mecz reprezentanta Gruzji. Pewny w defensywie, a kiedy mógł włączał się do akcji ofensywnych. Jeden z najmocniejszych punktów Pogoni w niedzielnej wygranej z jedenastką z Niecieczy.

 

Mateusz CHOLEWIAK – nota 7. Śląsk Wrocław (obrońca)

Fot. Krzysztof Porębski/Pressfocus

Przeciwko Sandecji z konieczności wystąpił na lewej stronie defensywy i był jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu, co okrasił bramką zdobytą już w 42 sekundzie. To jego pierwszy gol w ekstraklasie i na dodatek rozstrzygający o ważnej wygranej.

 

Jakub KOSECKI – nota 7.  Śląsk Wrocław (pomocnik)

Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus

Przeprowadził kilka efektownych rajdów w swoim stylu, napędzał ataki wrocławian. Z Sandecją skrzydłowy Śląska rozegrał przyzwoite zawody.

 

Szymon ŻURKOWSKI – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Fot. Michał Kość/Pressfocus

Jeden z architektów wygranej Górnika w Białymstoku. Solidny w defensywie, bardzo widoczny w ataku. Kiedy mógł to strzelał na bramkę. Zaliczył efektowną asystę przy jednej z dwóch bramek Igora Angulo.

 

Filip STARZYŃSKI – nota 7. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Fot. Tomasz Folta/Pressfocus

Podejmował słuszne wybory i był mocnym punktem drużyny. Do tego zdobył zwycięskiego gola na Łazienkowskiej, co zawsze ma swoją wymowę.

 

Rafał KURZAWA – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)

Fot. Paweł Jaskółka/Pressfocus

Po jego zegarmistrzowskim podaniu Angulo zdobył w sobotę swojego pierwszego gola w Białymstoku. To już 15. asysta reprezentanta Polski w tym sezonie! Mogło być jeszcze lepiej, ale w I połowie sędzia Tomasz Kwiatkowski nie uznał mu prawidłowo zdobytego gola.

 

Igor ANGULO – nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)

Fot. Michał Kość/Pressfocus

Na gola z gry czekał od końca listopada, od meczu z Jagiellonią. Wreszcie się przełamał i takie spotkanie – jak podkreśla w rozmowie na stronie 6 – było mu bardzo potrzebne.

 

Adam BUKSA – nota 7. Pogoń Szczecin (napastnik)

Fot. Adam Starszyński/Pressfocus

Pierwszy raz udało mu się zdobyć dwie bramki w jednym spotkaniu ekstraklasy. Uczynił to w odpowiednim momencie i w zaledwie kilka minut.

Komentarze