„Sport” wybrał jedenastkę 4. kolejki ekstraklasy!

Za nami 4. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2019/2020. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

 

Matus PUTNOCKI – nota 9. Śląsk Wrocław (bramkarz)

Kilkukrotnie ratował Śląsk przed stratą gola, a interwencja z 81 minuty śmiało można uznać za obronę kolejki. Swoją dobrą dyspozycją potwierdził, że należy do najlepszych bramkarzy w lidze, a Lech stracił bardzo dobrego zawodnika.

Łukasz BROŹ – nota 9. Śląsk Wrocław (obrońca)

Na tę chwilę jest najlepszym strzelcem ekstraklasy. Jego dwie bramki w połączeniu z solidną grą w defensywie pomogły Śląskowi w odniesieniu zwycięstwa oraz w usadowieniu się na fotelu lidera. Mimo 33 lat widać, że jest w formie życia.

Paweł BOCHNIEWICZ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Solidny mecz obrońcy Górnika. Grający w ataku Rakowa Brown Forbes nie miał nawet odrobiny swobody aby oddać strzał na bramkę Chudego, a to w dużej mierze zasługa Bochniewicza.

Konstantinos TRIANTAFYLLOPOULOS – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Grek kolejny raz błyszczy w defensywie Pogoni oraz pod bramką przeciwnika. Jego gol dał zwycięstwo Portowcom, a dobra gra w defensywie kolejne czyste konto w lidze.

Erik JANŻA – nota 8. Górnik Zabrze (obrońca)

Często podłączał się do ataków Górnika siejąc popłoch w obronie Rakowa. Po jego zagraniu Igor Sapała umieścił piłkę we własnej bramce. W obronie praktycznie wyłączył z gry Szymonowicza, co zaowocowało czystym kontem zabrzan.

Janusz GOL – nota 7. Cracovia (pomocnik)

Kapitan Cracovii doskonale regulował tempo akcji ekipy Pasów. Po jego asyście Hanca zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w meczu z Koroną.

Darko JEVTIĆ – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)

Mimo porażki swojej drużyny, kapitan Lecha prezentuje równy, a zarazem wysoki poziom. Opaska, którą powierzył mu trener Dariusz Żuraw nie ciąży, a dodaje spokoju i polotu w akcjach ofensywnych. Jedną z nich zakończył golem.

Sasza ŻIVEC – nota 6. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Autor jednej z bramek, które dały pierwsze zwycięstwo Zagłębiu. Zbozień nie nadążał za atakami słoweńskiego skrzydłowego. Najlepszy jego występ od powrotu do Ekstraklasy.

Robert PICH – nota 6. Śląsk Wrocław (pomocnik)

Rzut karny zamienił na bramkę, co otworzyło Śląskowi drogę do wygranej w Poznaniu. Jego pewność siebie była odczuwalna w linii defensywnej Lecha, która cały czas musiała mieć go na oku.

Przemysław PŁACHETA – nota 7. Śląsk Wrocław (pomocnik)

Po raz kolejny zawodnik pozyskany przed tym sezonem z Podbeskidzia pokazał dojrzałość w decyzjach na boisku. To jeden z przykładów, że warto stawiać na młodych Polaków. Przeciwnicy mogą mu pozazdrościć dynamiki i dryblingu, którymi zaskakiwał zawodników Lecha.

Patryk SZYSZ – nota 6. Zagłębie Lubin (napastnik)

Młodzieżowiec Zagłębia otrzymuje coraz więcej okazji do gry od trenera Bena van Daela i swój czas wykorzystuje w najlepszy z możliwych sposobów – strzela bramki. W poprzednim sezonie w Górniku Łęczna w pół sezonu zdobył 11 goli. Ten wynik przy takiej grze w tym sezonie może zostać poprawiony.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ