Za nami 5. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2019/2020. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Matusz PUTNOCKY – nota 8. Śląsk Wrocław (bramkarz)
Statystyki słowackiego golkipera, dla którego Śląsk jest trzecim polskim klubem – po Ruchu i Lechu – są niesamowite. Choć za nami dopiero pięć serii gier, już czterokrotnie lądował w „Jedenastce Sportu”. Postać kolejki.

Bartosz RYMANIAK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Prawy obrońca po wieloletnim pobycie w Kielcach nie potrzebował wiele czasu na aklimatyzację w nowym miejscu pracy. Szybko wkomponował się w gliwicką układankę trenera Waldemara Fornalika. W niedzielę zaliczył asystę przy bramce Piotra Parzyszka na wagę wygranej Piasta z Wisłą Płock.

Artur JĘDRZEJCZYK – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)
Szeryf defensywy Legii, notującej ostatnio świetne liczby. Świetne – to znaczy zerowe. „Jędza” i spółka mają na koncie pięć z rzędu występów bez straconego gola. W niedzielę ich muru nie skruszyli „Miedziowi” z Lubina.

Ivan RUNJE – nota 7. Jagiellonia Białystok (obrońca)
Gol i asysta – nie co mecz środkowi obrońcy mogą pochwalić się takim dorobkiem, jaki wykręcił w sobotniej konfrontacji z Górnikiem chorwacki defensor, prowadząc Jagiellonię do przekonującego zwycięstwa. Najpierw strzałem głową, finalizując centrę Guilherme, otworzył wynik, zaś w doliczonym czasie I połowy to jego podanie zamienił na bramkę Bartosz Bida.

Maciej SADLOK – nota 7. Wisła Kraków (obrońca)
Pewny punkt Wisły Kraków w starciu z ŁKS-em. Czyste konto to dobra recenzja występu całego bloku obronnego, a Sadlokowi po stronie indywidualnych plusów należy jeszcze ująć asystę przy golu Davida Niepsuja.

Igor SAPAŁA – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)
Raków w niedzielnym starciu z Lechią zaliczył świetne zawody, a Sapała należał do wyróżniających się zawodników. Dzięki odrobinie szczęścia i nieszczelnego gdańskiego muru, na początku II połowy mógł świętować gola z rzutu wolnego.

Vukan SAVICEVIĆ – nota 8. Wisław Kraków (pomocnik)
Atomowe uderzenie zza pola karnego, którym podwyższył w piątkowy wieczór prowadzenie krakowskiej Wisły nad ŁKS-em (skończyło się 4:0, Czarnogórzec trafił na 3:0) byłoby ozdobą każdego meczu na świecie. To jego podanie na pierwszą bramkę zamienił Paweł Brożek.

Jakub BŁASZCZYKOWSKI – nota 5. Wisła Kraków (pomocnik)
Co prawda w konfrontacji Wisły z ŁKS-em zanotował tylko 30 minut, ale za to jakie! To był indywidualny występ na najwyższym ekstraklasowym poziomie. Stary dobry Kuba, z parciem do przodu, niepohamowaną ambicją i dużą jakością. Ostatecznie zaliczył jedną asystę, ale przy lepszej skuteczności kolegów mogło być ich kilka.

Miłosz SZCZEPAŃSKI – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)
Po jego rajdzie i dograniu Felicio Brown Forbes dał Rakowowi prowadzenie w konfrontacji z Lechią. Przez „Sport” wybrany najlepszym piłkarzem tego ciekawego meczu.

Przemysław PŁACHETA – 7. Śląsk Wrocław (pomocnik)
W naszej jedenastce kolejki już drugi raz z rzędu. Skrzydłowy sprowadzony do Wrocławia z Podbeskidzia nie strzelił co prawda Cracovii gola, nie zanotował też asysty, lecz i tak był motorem napędowym ofensywy świetnie spisującego się na starcie sezonu Śląska.

Paweł BROŻEK – nota 8. Wisła Kraków (napastnik)
W piątkowy wieczór na Reymonta 22 wylądował wehikuł czasu. Wisła grała jak w czasach swej ligowej hegemonii, a 36-letni napastnik prezentował się momentami jak napastnik u szczytu kariery. Czego dowodem – dwa godne lisa pola karnego gole.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem