„Sport” wybrał jedenastkę 6. kolejki ekstraklasy!

Za nami 6. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2019/2020. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Michał KOŁBA – nota 8. ŁKS (bramkarz)
Mimo trzech straconych goli, nasz łódzki korespondent, red. Filipiak, ocenił występ golkipera ŁKS-u w przegranym starciu z Legią na bardzo wysoką notę. Po kilku tygodniach prymatu wśród bramkarzy z naszej jedenastki kolejki wypadł zatem Matusz Putnocky. Gdyby nie Kołba – pamiętający jeszcze smak III ligi przy Alei Unii Lubelskiej – beniaminek zapewne szybciej straciłby szansę na korzystny wynik.

Boris SEKULIĆ – nota 8. Górnik Zabrze (obrońca)
Piłkarz meczu i jeden z ojców zwycięstwa Górnika nad Koroną. Urodzony w Belgradzie prawy obrońca zaliczył bardzo ładną asystę przy trafieniu Kamila Zapolnika, rozwiązującym worek z bramkami.

David JABLONSKY – nota 7. Cracovia (obrońca)
Środkowy obrońca Cracovii w starciu z Arką zrobił swoje nie tylko w defensywie, ale też dorzucił bonus pod bramką rywala – w postaci wywalczonego rzutu karnego, zamienionego potem na gola przez Sergiu Hankę.

Tomas HUK – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)
Słowak ściągnięty do Gliwic tego lata stopniowo aklimatyzuje się w Polsce. Czego dowodem – występ w zwycięskim meczu w Lubinie, gdzie był chyba najpewniejszym punktem defensywy Piasta.

Erik JANŻA – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)
Słoweniec gra w Górniku z nr 64. W niedzielę ładnie wpisał się on w urządzoną na trybunach małą celebrację 10. rocznicy kibicowskiej zgody między fanatykami z Zabrza i Katowic – GieKSa założona została przecież w 1964 roku. Z Koroną nie zawiódł, w „Sporcie” równie wysokie noty uzyskało za ten występ jeszcze tylko trzech „górników”.

Darko JEVTIĆ – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)
Dwie asysty po centrach ze stałych fragmentów gry wydatnie przyczyniły się do zwycięstwa Lecha w szalonym meczu z Rakowem (3:2). Jevtić w Bełchatowie najpierw obsłużył z rzutu wolnego Karlo Muhara, a w końcówce – Christiana Gytkjaera z rzutu rożnego.

Pelle VAN AMERSFOORT – 8. Cracovia (pomocnik)
W ósmym występie w barwach Cracovii doczekał się pierwszego gola. Poza tym – to jego podanie na bramkę zamienił Rafael Lopes. Holender był ważną postacią „Pasów” w zwycięskim starciu z Arką.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)
W wysoko wygranym meczu z Koroną co prawda nie strzelił gola ani nie zanotował asysty, ale wcielił się w kreatora gry Górnika. – Trzeba docenić grę Łukasza – stwierdził nawet trener Marcin Brosz, nieskory zwykle do wystawiania indywidualnych cenzurek.

Jesus IMAZ – 9. Jagiellonia Białystok (pomocnik)
Trzy gole przeciw „swojej” Wiśle, autor pierwszego hat tricka w ekstraklasowej historii Jagiellonii. Postać kolejki.

Jarosław NIEZGODA – nota 8. Legia Warszawa (napastnik)
Aż dziw, że na gola w ekstraklasie czekał półtora roku. Wrócił w wielkim stylu, dwiema bramkami prowadząc Legię do wygranej z ŁKS-em. I… być może kończąc dylemat wyboru stołecznego napastnika między Carlitosem a Sandro Kulenoviciem? Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta!

Christian GYTKJAER – 8. Lech Poznań (napastnik)
Jeśli w tym sezonie strzela – to dubletami. Dwa gole zaaplikował Wiśle Płock, powtórzył ten wyczyn w Bełchatowie, prowadząc Lecha do zwycięstwa z Rakowem. Duńczyk ma już na koncie 35 bramek zdobytych w naszej ekstraklasie.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 
ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ