Stadion na nowych warunkach

Prezes Wisły, Dawid Błaszczykowski, ustalił z dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztofem Kowalem nowe warunki, na jakich klub będzie korzystał ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.


Było to konieczne, gdyż sezon piłkarskiej ekstraklasy został wydłużony do 19 lipca, a stara umowa obowiązywała do końca czerwca.
Podpisy na przygotowanych dokumentach mają zostać złożone 27 maja. „Biała gwiazda” swój pierwszy mecz w Krakowie po wznowieniu rozgrywek rozegra 7 czerwca z Legią Warszawa.

Krakowski klub zgodnie z zawartą umową na sezon 2019/20 wynajmuje stadion na konkretne mecze ligowe i pucharowe, płacąc za to każdorazowo 123 tysiące złotych. Teraz, z powodu pandemii i konieczność organizacji meczów bez kibiców, wysokość czynszu będzie znacznie obniżona, choć na razie nie poinformowano, o ile.


Czytaj też: Pożegnanie z ekranem


Wisła rozmawia też z miastem użytkowaniu obiektu w kolejnych latach. Od przyszłego sezonu umowa obowiązywać ma na czas nieokreślony, a nie jak ostatnio – tylko na rok.

Krakowski klub na stadionie wynajmuje także pomieszczenia biurowe, ponadto spłaca miastu dług powstały w latach 2016-18 i wynoszący obecnie około 2,7 miliona złotych. Znaczna jego cześć jest zabezpieczona poprzez cesje kwot należnych klubowi za sprzedaż praw medialnych.

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze