Zobacz
Do góry

Stadion Śląski znów ugości najlepszych żużlowców

Stadion Śląski zyskał bardzo dobre recenzje, dlatego właśnie na nim ponownie zagoszczą najlepsi żużlowcy Europy.

Rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy rozpocznie się 13 lipca w niemieckim Guestrow, a zakończy 28 września i żużlowców ugości Stadion Śląski. Tytułu bronić będzie Duńczyk Leon Madsen. Po raz siódmy mistrza wyłonią cztery turnieje z rzędu.

Ubiegłoroczny sukces finałowych zawodów SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie spowodował, że organizatorzy zdecydowali się powtórzyć ten scenariusz. Po raz drugi zostanie zbudowany sztuczny tor na stadionie lekkoatletycznym, na którym rywalizację żużlowców będzie mogło obejrzeć niemal 50 tysięcy kibiców.

SEC powraca do Torunia i do Danii. W grodzie Kopernika turniej indywidualnych mistrzostw Europy odbędzie się po raz trzeci. Zawody na Motoarenie zaplanowano na 27 lipca.

Pewnymi udziału w ME 2019 są zawodnicy, którzy rok temu zajęli czołowe pięć miejsc w klasyfikacji generalnej cyklu. Są to: Madsen, Jarosław Hampel, Brytyjczyk Robert Lambert, Duńczyk Mikkel Michelsen oraz Szwed Antonio Lindbaeck.

Kolejne 10 miejsc zarezerwowanych jest dla żużlowców, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu. Znane są już także daty poszczególnych eliminacji, które rozpoczną się 27 kwietnia.

 

Kalendarz kwalifikacji i finałowych turniejów cyklu SEC:

27 kwietnia – rundy kwalifikacyjne w Gorican (Chorwacja) i w Poznaniu

1 maja – rundy kwalifikacyjne w Równem (Ukraina) i Krsko (Słowenia)

25 maja – SEC Challenge – Nagyhalasz (Węgry)

13 lipca – I finał – Guestrow (Niemcy)

27 lipca – II finał – Toruń

10 sierpnia – III finał – Vojens (Dania)

28 września – IV finał – Chorzów (Stadion Śląski)

 

W ubiegłym roku ze zwycięstwa na Stadionie Ślaskim cieszył się Duńczyk Leon Madsen. A kto w 2019?
Foto Marcin Karczewski / PressFocus

 

 

Komentarze

Więcej w sporty motorowe

Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com