Stal Brzeg. Łomot w Lubinie

Katastrofalna gra w obronie sprawiła, że Stal Brzeg bardzo wysoko przegrała z rezerwami Zagłębia Lubin.

Stal Brzeg była czwartym sparingpartnerem rezerw Zagłębia Lubin w okresie zimowym. We wcześniejszych potyczkach drużyna trenera Jarosława Krzyżanowskiego pokonała 5:1 Karkonosze Jelenia Góra (bramki zdobyli: Kacper Zając – 3, Jakub Siga i Milan Posmyk), 2:1 Carinę Gubin (gole Rafał Adamski oraz Kacper Zając z karnego) oraz bezbramkowo zremisowała z rezerwami Pogoni Szczecin. W tym ostatnim spotkaniu wicelider grupy 3 trzeciej ligi zagrał w składzie: Weirauch – Kolan, Rogalski, Bogacz, Karasiński – Dudziński, Kizyma, Więcek, Siga, Kusztal – Adamski, natomiast w II połowie na boisku pojawili się Zając, Radziński, Hanc, Posmyk i Laskowski.

W sobotniej grze kontrolnej lubinianie pokonali ekipę z Brzegu 5:2, zdobywając bramki w 31, 60, 74, 80 i 86 minucie. Niestety, nie znamy autorów tych trafień, jak również składu, jaki desygnował do gry trener Krzyżanowski. Goście stawili się w Lubinie bez kilku ważnych zawodników. Kontuzje wyeliminowały z gry Mateusza Dychusa, Pavlo Kovala i Marcina Niemczyka, obrońca Jakub Janczak i pomocnik Maciej Suski (13 stycznia skończył 16 lat, ma już na koncie dwa występy w III lidze) pojechali z juniorami młodszymi na turniej do Łodzi, zaś Marcina Budnika zatrzymały obowiązki zawodowe.

Pierwszego gola Stal straciła w 31 minucie po strzale z 20 metrów, a drugiego w 60 minucie po błędzie przy wyprowadzaniu piłki.

A emocji w tym sparingu. Cztery minuty później po szybkiej kontrze kontaktowego gola zdobył Maksymilian Podgórski, zaś w 70. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką pewnie wyegzekwował Dominik Bronisławski, który w rundzie jesiennej był zawodnikiem I-ligowej Skry Częstochowa. Końcówka sparingu była zabójcza dla ekipy trenera Marcina Nowackiego, bo przeciwnik strzelił trzy gole – w 74, 80 i 86 minucie. Za tydzień Stal zmierzy się z liderem IV ligi opolskiej, Polonią Nysa.

Zagłębie II Lubin – Stal Brzeg 5:2 (1:0)

Bramki dla Stali: Podgórski (64), Bronisławski (70, karny).

STAL: Stitou – Ograbek, Wdowiak, Lechowicz, Leończyk – Czajkowski, Kuriata, Sypek, Bronisławski, Matusik – Celuch. Po przerwie zagrali: Jaskuła, Paszkowski, Danielik, Kowalski, Podgórski, Urysz i zawodnik testowany. Trener Marcin NOWACKI.

Na zdjęciu: Piłkarze Stali Brzeg (w niebieskich strojach) nie będą miło wspominać wyprawy do Lubina.