Stal Brzeg. Tercet do sprawdzenia

Drużyna Stali Brzeg przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła w tym tygodniu. W pierwszych zajęciach trzecioligowca wzięło udział 25 piłkarzy, w tym trzech zawodników testowanych.


Tę grupę tworzą: Damian Celuch (jesienią grał w Polonii Bytom), Dominik Bronisławski (ostatnio Skra Częstochowa) i młodzieżowiec Damian Makowski, który występował w futsalowej drużynie Fit-Morning Gredaru Brzeg, zaś na normalnym boisku reprezentował IV-ligowy Moto Jelcz Oława. Z powodów zdrowotnych z zespołem trenera Marcina Nowackiego nie trenowali obrońcy Michał Maj i Marcin Wdowiak, nieobecny był napastnik Pawło Kowal, który nie wrócił jeszcze z Ukrainy. Lada dzień wspomniana trójka ma dołączyć do kolegów.

Pierwszy raz od dłuższego czasu na murawie pojawili się powracający po kontuzjach Jakub Kowalski, Michał Kuriata i Jan Leończyk. Pierwszy trening poprzedziła krótka odprawa w szatni, potem zawodnicy wyszli na boisko, gdzie zaliczyli „beep test”, a następnie rozegrali gierkę.

Żółto-niebiescy będą trenować przez pięć dni w tygodniu, natomiast w sobotę o godzinie 10.00 rozegrają sparing wewnętrzny. Pierwsze mecze kontrolne zaplanowano na kolejny weekend – w sobotę, 22 stycznia, podopieczni trenera Marcina Nowackiego zmierzą się z Lechią Dzierżoniów (godz. 13.00) i Sokołem Marcinkowice (godz. 15.00). Kolejnymi sparingpartnerami III-ligowca z Brzegu będą: Jarota Jarocin (29.01), Odra II Opole (2.02), Pogoń Nowe Skalmierzyce (5.02), Śląsk II Wrocław (12.02), Zagłębie II Lubin (19.02), Polonia Nysa (26.02).


Fot. facebook.com/Stal-Brzeg