Stal za twarda dla drugoligowca

W szóstym zimowym sparingu trzecioligowiec z Brzegu pokonał rezerwy wrocławskiego Śląska.


W czwartek nowym bramkarzem Stali Brzeg został 18-letni Miłosz Jaskuła. Jest wychowankiem Stali, latem 2017 roku przeniósł się do FC Wrocław Academy. W niej dalej się rozwijał, a efektem dobrej pracy były zaproszenia na testy między innymi do niemieckiego VfB Stuttgart i angielskiego Stoke City. W lipcu 2020 roku mierzący 1,94 metra Jaskuła został graczem Wisły Kraków, teraz został na pół roku wypożyczony z „Białej gwiazdy”.

O krok od dołączenia do zespołu trenera Marcina Nowackiego jest Dominik Bronisławski, a w sobotę szkoleniowiec III-ligowca testował jeszcze dwóch kandydatów do gry w zespole żółto-niebieskich. Mecz ze Śląskiem II Wrocław odbył się na boisku Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu przy ulicy Sztabowej. W drużynie z Brzegu z powodu kontuzji nie mogli zagrać Mateusz Dychus, Marcin Niemczyk i Pavlo Koval, zaś sprawy osobiste uniemożliwiły występ Jakubowi Czajkowskiemu.

W drużynie gospodarzy zagrał między innymi Filip Gryglak, który do rundy wiosennej przygotowywał się z zespołem Jacka Magiery. Natomiast z drużyny juniorów dokooptowany został Jerzy Zender. Brakowało Karola Borysa, który wylatuje na testy do Manchesteru United.

Spotkanie przy Sztabowej zaczęło się pomyślnie dla zespołu trenera Krzysztofa Wołczka, bo w 11. minucie po dośrodkowaniu Patryka Calińskiego z rzutu wolnego bramkę głową zdobył Mateusz Stawny. Dziewięć minut później Stal doprowadziła do wyrównania po główce Damiana Celucha.

Po kolejnych 5. minutach drużyna z Brzegu wyszła na prowadzenie, tym razem na listę zdobywców bramek wpisał się 27-letni pomocnik Maciej Matusik (miał asystę przy golu Celucha), który w przeszłości występował w Śląsku, a w grudniu 2015 roku rozegrał nawet jedno spotkanie w ekstraklasie (prowadzony tymczasowo przez Grzegorza Kowalskiego zespół przegrał wtedy w Gdańsku z Lechią 0:1).


Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 1:2 (1:2)

1:0 – Stawny, 11 min (głową), 1:1 – Celuch, 20 min (głową), 1:2 – Matusik, 24 min.

ŚLĄSK: Mielcarz (46. Głogowski) – Celeban, Stawny, Pawelec, Maruszak – Gryglak (46. Dachnowski), Młynarczyk (46. Matuszewski), Caliński – Samiec-Talar (60. Zender) – F. Michalski. Trener Krzysztof WOŁCZEK.

STAL: Jaskuła – Ograbek, Lechowicz, Budnik, Leończyk – Kuriata, Sypek, Bronisławski, Matusik – Celuch, zawodnik testowany. W II połowie grali również: Stitou oraz Wdowiak, Danielik, Podgórski, Suski, Paszkowski, Kowalski i zawodnik testowany. Trener Marcin NOWACKI.


Na zdjęciu: Drużyna Stali Brzeg skutecznie przeciwstawiła się rezerwom Śląska Wrocław.

Fot. stalbrzeg.futbolowo.pl/Przemysław Nijakowski