Stal Mielec bez licencji na grę w ekstraklasie!

To może diametralnie zmienić rozstrzygnięcie sezonu ekstraklasy. Stal Mielec nie dostała bowiem licencji na grę w najwyższej lidze.


Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów ekstraklasy, I oraz II ligi na przyszły sezon. Prawdziwy wstrząs przeżyli kibice z Mielca, bo Stal jako jedyny klub ekstraklasy tej licencji nie otrzymał, ponieważ nie spełnił trzech bardzo istotnych kryteriów finansowych.

Komisja podała, że beniaminek nie przedstawił rocznego sprawozdania finansowego i nie uregulował zaległości finansowych (do 31 marca) wobec innych klubów, pracowników, urzędu skarbowego oraz ZUS-u.

Bez tego mielczanie nie będą mogli zagrać w ekstraklasie (w I oraz II lidze też nie), co w praktyce może oznaczać, że jedyny tegoroczny spadkowicz z piłkarskiej elity będzie wyłoniony poza boiskiem. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, bo Stali przysługuje odpowiednie odwołanie, którego złożenie podkarpacki klub już zapowiedział – a ma na to 5 dni. Dla działaczy z Mielca takie problemy nie są pierwszyzną, ponieważ w podobnej sytuacji znaleźli się również… przed startem bieżącego sezonu. Odwołanie przyniosło wówczas oczekiwany skutek.

Jeśli jednak tym razem Stal nie znajdzie zrozumienia wśród członków Komisji, to niezależnie od rozstrzygnięcia ostatnich kolejek spadnie z ekstraklasy. Taki scenariusz w pewnym stopniu mógłby ucieszyć Podbeskidzie Bielsko-Biała, które na ten moment zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Brak licencji Mielca oznaczać będzie utrzymanie „górali”.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Komentarze